A A A

Premierowy pokaz pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021

9 marca 2021, 15:00
Nowe oprogramowanie graficzne poszerzy m.in. możliwości współpracy.
Premierowy pokaz pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021

Stawia na łączność

Corel zaprezentował najświeższą wersję pakietu CorelDRAW 2021, na którą składają się programy do projektowania graficznego. Nowe narzędzia usprawniają proces tworzenia oraz recenzowania. Producent oferuje też aplikację CorelDRAW.app, zaprojektowaną do obsługi dotykiem, zgodną również z iPadem.

 

Projektowanie skomunikowane

W pakiecie znalazło się wiele nowych narzędzi, które ułatwią kontakt w czasie rzeczywistym. Na pulpicie aplikacji będzie można podejrzeć pliki projektowe umieszczone w chmurze i jednym kliknięciem wyświetlić ich podgląd oraz uwagi innych osób. Komentarze można dopisywać na bieżąco. Od razu trafiają do projektanta, który może natychmiastowo uwzględnić poprawki. Aplikacja CorelDRAW.app for Teams integruje natomiast programy z komunikatorem Microsoftu.

 

Większa kontrola, lepsze efekty

Producent wprowadził też usprawnienia, które mają pozwolą szybciej pracować i łatwiej osiągać zadowalające efekty. Należy do nich m.in. widok wielostronicowy. Umożliwia przenoszenie elementów bezpośrednio między stronami i eksportowanie wielu zasobów jednocześnie. Możemy za pomocą jednej operacji zapisać w różnych rozmiarach i formatach dany element. Zmienił się też widok matryc miniatur, ułatwiając sortowanie zasobów i ich wczytywanie.

Rysowanie w perspektywie usprawnia tworzenie obrazów i ilustrowanych scen. Użytkownik wybiera jedynie interesującą go perspektywę i już może rysować lub dodawać na niej gotowe obiekty oraz swobodnie je przenosić. Ponadto można teraz jednym kliknięciem przełączyć się z widoku roboczego na rzeczywiste wymiary strony. Zmiany pojawią się też w programie Corel Photo-Paint 2021. Producent usprawnił dostęp do najczęściej używanych filtrów. Ponadto dodano funkcję pozwalającą na bieżąco modyfikować barwy na zdjęciach i obsługę formatu HEIF (dzięki temu program będzie umożliwiał obróbkę zdjęć z iPhone’ów bez konieczności konwersji).

 

Dostępność na każdej platformie

CorelDRAW Graphics Suite 2021 będzie obsługiwać kilka różnych środowisk. Wersja pakietu dla komputerów Apple’a jest zoptymalizowana pod kątem współpracy z układem M1. CorelDRAW.app pozwala z kolei skorzystać z dotykowych ekranów na tabletach. Producent zapewnia, że pracował też nad optymalizacją wersji PC.

Roczna subskrypcja kosztuje 1600 zł. Można też kupić stałą licencję, która kosztuje 3200 zł. Firma ma w portfolio również wersję próbną. Programy mają polską wersję językową. Usprawnienia dotyczące komunikacji związane z CorelDRAW.app będą oferowane tylko w ramach subskrypcji. Posiadacze stałej licencji otrzymają do nich dostęp po wykupieniu dodatkowej subskrypcji CorelDRAW.app Pro.

fot. Corel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto