A A A

Prezent z okazji Światowego Dnia Emoji

17 lipca 2021, 12:10
W Androidzie 12 pojawią się 992 nowe emotikony. Użytkownicy Gmaila i Google Chata będą mogli ich używać już w tym miesiącu.
Prezent z okazji Światowego Dnia Emoji

Jeszcze bardziej zabawne

W związku ze Światowym Dniem Emoji firma Google zaprezentowała 992 przeprojektowane emotikony.

Koncern z Mountain View chce, aby emotikony używane na platformach Android i Chrome OS były nie tylko zabawne, ale i zrozumiałe. Jako przykład zostało pokazane ciasto, które do tej pory miało wygląd amerykańskiego ciasta dyniowego. Nie jest to obrazek rozpoznawany na całym świecie, więc Google pokazuje teraz także kawałek tortu.

Emoji Pie

Nowe emotki zadebiutują w tym roku wraz z Androidem 12. Dobrą wiadomością dla zwolenników tej formy wyrażania emocji jest to, że autorzy programów do przesyłania wiadomości mogą skorzystać z interfejsu Appcompat API, dzięki czemu emotikony będą wyglądać tak samo niezależnie od tego, pod kontrola której wersji Androida działa telefon.

Zmienione emotikony pojawią się w Gmailu, Chrome OS-e i usłudze Chat jeszcze w tym miesiącu. Użytkownicy YouTube'a i Androida zobaczą je w bieżącym roku.

Na stronie worldemojiawards.com trwa konkurs World Emoji Awards 2021, w którym można oddać swój głos m.in. w kategoriach: „Najpopularniejsze nowe emoji" i „Najbardziej oczekiwane emoji roku".

fot. emojipedia.org, Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto