A A A

Pro Flight X-55 Rhino do pilotażu maszyn bojowych

20 marca 2014, 13:00
Saitek - producent akcesoriów do symulatorów lotniczych zaprezentował swój najnowszy produkt – X55 Rhino.
Pro Flight X-55 Rhino do pilotażu maszyn bojowych

Saitek X-55 Rhino to rozwiązanie, które pozwoli objąć kontrolę nad maszyną dokładnie w taki sposób w jaki robią to wojskowi piloci. Wykonane z wysokiej jakości komponentów oferuje design i funkcjonalność zainspirowaną militarnymi rozwiązaniami.

Zarówno podczas wirtualnego jak i prawdziwego lotu najważniejsza jest dokładność z jaką kontrolowane są elementy sterowe samolotu. Zaprojektowane od podstaw 16 bitowe osie nadzorują lotki oraz ster wysokości. Dzięki czujnikom hallotronowym pilot może precyzyjnie sterować maszyną w komfortowy sposób w każdych warunkach pogodowych.

System regulacji oporu drążka za pomocą sprężyn pozwala operować kontrolerem ze zmienną siłą - zależną od jego preferencji. 4 sprężyny o różnym poziomie twardości umożliwiają stopniowanie oporu drążka, co z kolei przekłada się na niezwykłą precyzję w sterowaniu maszyną.

Podwójna przepustnica to jedyne słuszne rozwiązanie w przypadku kontroli samolotu 2-silnikowego. Dodatkowo użytkownik ma możliwość ustawienia oporu z jakim przesuwają się przepustnice, czy też połączyć obie w jedną aby równo kontrolować ciąg wszystkich silników.

Akcesoria do wirtualnych lotów używane przez pilotów wymagają najwyższego poziomu regulacji oraz kontroli. Dlatego w Rhino nie mogło zabraknąć dodatkowych przełączników oraz pokręteł umieszczonych na korpusie przepustnicy. Siedem dodatkowych przełączników trzypozycyjnych oraz dwa obrotowe pozwolą maksymalnie dostosować urządzenie do wymagań sterowanej maszyny.

Każdy z elementów zestawu zarówno joystick jak i przepustnica komunikują się z PC niezależnie, za pomocą portów USB. Montowane niezależnie do blatu stołu czy biurka dają pełną swobodę i komfort podczas podniebnych akrobacji.

Nowe oprogramowanie Saitek umożliwia dostosowanie zachowania poszczególnych przełączników i przycisków. Użytkownik może sam określić pozycję neutralną, krzywą czułości czy stopień precyzji osi. Poprzez przypisanie określonym włącznikom poleceń lotniczych takich jak hamulce, flary itd. pilot ma pełną kontrolę nad maszyną od momentu startu do lądowania.

Sugerowana cena detaliczna zestawu wynosi 799 zł.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto