A A A

Próba wprowadzenia technologii 4K w Brazylii

10 sierpnia 2014, 08:10
Według firmy Ericsson 15 miliardów urządzeń obsługujących dane wideo zostanie podłączonych na całym świecie do 2020 r.
Próba wprowadzenia technologii 4K w Brazylii

Liczba kanałów telewizyjnych stale rośnie, klienci wykupują większe pakiety i wkraczamy w epokę telewizji ultra-high-definition (UHDTV). W tym szybko rozwijającym się scenariuszu, największy dostawca usług komunikacyjnych w Brazylii, Telefónica Vivo wybrała rodzinę dekoderów AVP 4000 firmy Ericsson, aby poprawić jakość odbioru telewizji dla swoich klientów w Brazylii. Co więcej, Telefónica Vivo podjęła również próby wprowadzenia na brazylijski rynek technologii 4K.

Przy rosnących ilościach treści dostępnych na coraz większą liczbę urządzeń z funkcją wideo, zwiększenie transmisji wideo w istniejących sieciach szerokopasmowych jest konieczne aby zadowolić współczesnych odbiorców telewizji i zapewnić sobie sukces w przyszłości. Urządzenie Ericsson AVP 4000 oparte jest na pierwszym profesjonalnym chipie wideo i umożliwia wszystkim nadawcom, dostawcom usług telewizyjnych i operatorom osiągnięcie większej prędkości i wydajności wdrażania nowych usług wideo, które spełniają oczekiwania klientów.

Dzięki temu, że wszystkim zastosowaniom, kodekom, rozdzielczościom i profilom dedykowana jest jedna platforma Ericsson AVP, integracja, rozwój, szkolenia, naprawa i modernizacja są łatwiejsze, co znacząco obniża ogólne koszty utrzymania. Oferuje też najwyższą wydajność i największe możliwości w branży w ramach jednej platformy łączącej wszystkie zastosowania, od standardowej rozdzielczości po HD 1080p50/60, 3DTV i UHDTV, oraz wszystkie kodeki, w tym MPEG-2, MPEG-4 AVC i JPEG 2000.

Sercem platformy kompresji danych wideo Ericsson AVP 4000 jest pierwszy samodzielnie opracowany przez firmę Ericsson chip przetwarzający dane wideo, który steruje najbardziej zaawansowaną platformą w branży telewizyjnej. Umowa z Telefónica Vivo to pierwszy przypadek wdrożenia chipu na rynek Ameryki Łacińskiej i pokazuje, że przemysł akceptuje możliwości chipu w zakresie najwyższej wydajności przetwarzania danych wideo. Chip zapewnia niezbędną wydajność i kontroluje opracowywanie i wdrażanie algorytmów wymaganych do osiągnięcia najwyższej wydajności łączy szerokopasmowych we wszystkich sieciach dostawcy.

Ericsson szacuje, że do roku 2020 podłączonych zostanie 50 miliardów urządzeń z czego 15 miliardów będzie obsługiwało dane wideo. Aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom konsumentów, operatorzy muszą wdrażać nowe usługi i radzić sobie z ograniczeniami narzucanymi przez sieci szerokopasmowe, widma i starsze typy sieci.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto