A A A

Problemy z Service Packiem 1 dla Windows 7

15 marca 2011, 11:27
Problemy z Service Packiem 1 dla Windows 7

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że podczas instalacji Service Packa 1 dla Windows 7 i Servera 2008 R2 może dojść do poważnych problemów, w następstwie których system nie będzie mógł się się uruchomić.

Wszystko wskazuje na to, że trudności dotyczą komputerów, które pobrały aktualizację za pośrednictwem WSUS (Windows Server Update Services) i są przy tym zarejestrowane w konkretnej domenie.

W wyniku usterek podczas uruchamiania system komunikuje błąd o kodzie 0xC0000034, po którym na ekranie pojawiają się różne kolumny znaków, a komputer de facto ulega zawieszeniu. Microsoft potwierdził już istnienie tego problemu.

Joseph Conway, zajmujący stanowisko Windows Support Engineer, w artykule w blogu zaproponował rozmaite rozwiązania, które opierają się na starszym artykule w Knowledge Base 975484. Wynika z niego, że takie problemy mogą się pojawić również przy instalacji Service Packa w systemie Windows Vista. Według relacji czytelników skuteczne może okazać się także inne rozwiązanie problemu. Jednak w kolejnym artykule w blogu Conway odradza wypróbowywanie tej metody.

Jak na razie nie wiadomo, jak mogło dojść do problemów i w jakich dokładnie okolicznościach mogą występować błędy. Już wcześniej okazało się, że SP 1 może także powodować problemy, jeżeli Windows 7 jest zainstalowany na jednym komputerze wspólnie z openSUSE.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto