A A A

Procesor AMD ogrzeje mieszkanie

16 stycznia 2018, 16:10
Starsi użytkownicy komputerów pamiętają dowcipy o sprzęcie, który w trakcie pracy "przy okazji" ogrzewa mieszkanie. No cóż, procesory AMD zostały wykorzystane dokładnie do tego.
Procesor AMD ogrzeje mieszkanie

Firma opracowała rozwiązanie, które pozwala na wykorzystywanie ciepła powstałego podczas pracy procesorów do ogrzewania mieszkań. Służy do tego specjalne urządzenie o nazwie Q.rad, które pozwala na regulowanie pożądanej temperatury, a także bezprzewodowe ładowanie smartfonów i akcesoriów.

Moc obliczeniowa generowana przez procesory jest wykorzystywana do wykonywania obliczeń w chmurze, które wykorzystuje firma Quarnot. Właściciel mieszkania, w którym stoi Q.rad otrzymuje całkowity zwrot za energię, mając dzięki temu darmowe ogrzewanie.

Rozwiązanie Quarnot jest wykorzystywane do ogrzewania 1500 mieszkań socjalnych we francuskim Bordeaux, jednak plany przedsiębiorstwa sięgają o wiele dalej. W przyszłości, procesory mają ogrzewać także użytkowe zbiorniki wodne.

 


PC Format
Tagi: AMD, procesory
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto