A A A

Procesor Intel Core i7-8086K w limitowej edycji dla graczy

8 czerwca 2018, 07:10
Firma Intel świętuje 40. rocznicę powstania pierwszego procesora 8086! Z tej okazji na rynek trafi limitowana edycja procesora Intel Core i7-8086K ósmej generacji.
Procesor Intel Core i7-8086K w limitowej edycji dla graczy

Procesor Intel Core i7-8086K ósmej generacji powstał, aby upamiętnić wprowadzenie na rynek pierwszej jednostki opartej na architekturze x86 - mikroprocesora Intel 8086. Model ten trafił na rynek 8 czerwca 1978 r. jako pierwszy w historii procesor 16-bitowy oraz pierwsza jednostka zdolna do pracy w nowoczesnych komputerach osobistych.

Intel Core i7-8086K ósmej generacji

Nowy procesor Intel Core i7-8086K to przełomowy produkt pod wieloma względami. To pierwsza 6-rdzeniowa i 12-wątkowa jednostka wyposażona w zintegrowany układ graficzny firmy Intel umieszczony w gnieździe 1151, obsługującym zestawy instrukcji 64-bitowych.

To także pierwszy procesor w historii firmy Intel o częstotliwości taktowania pojedynczego rdzenia sięgającej 5 GHz w trybie turbo. Co więcej, procesor ten jest w pełni odblokowany, dzięki czemu użytkownicy mogą go podkręcać. Wyższe częstotliwości zegara zapewniają większą wydajność pojedynczego rdzenia, która doskonale sprawdzi się zarówno w obsłudze najbardziej wymagających gier - zapewniając stałą, wysoką liczbę klatek na sekundę - jak i podczas tworzenia materiałów graficznych czy wideo.

Poza wprowadzeniem architektury x86 procesor Intel Core i7-8086K upamiętnia także inny ważny moment w historii: 50. rocznicę powstania firmy Intel - wydarzenie, które zapoczątkowało stały rozwój branży technologicznej i nowatorskich rozwiązań.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościFacebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto