A A A

Procesory AMD - spodziewane modele w 2009 r.

5 stycznia 2009, 11:56
Firma AMD poinformowała o swoich planach wprowadzenia na rynek nowych modeli procesorów. W trzecim kwartale 2009 roku planowane jest wprowadzenie sześciu układów wykonanych w 45-nanometrowym procesie technologicznym.
Procesory AMD - spodziewane modele w 2009 r.

W grupie sześciu 45-nanometrowych procesorów z serii Phenom należy się spodziewać dwóch modeli dwurdzeniowych, dwóch trzyrdzeniowych oraz dwóch czterordzeniowych. Najmocniejszymi jednostkami będą: czterordzeniowy AMD Phenom II X4 B93 taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz oraz nieco wolniejszy, z zegarem 2,6 GHz, AMD Phenom II X4 B91. Modele trzyrdzeniowe o symbolach B73 i B71 będą pracowały z tymi samymi częstotliwościami co czterordzeniowe odpowiedniki.

Zanim jednak ww. układy pojawią się w rynkowej ofercie AMD, wcześniej na rynku powinny się znaleźć jeszcze dwa dwurdzeniowe Athlony X2: modele B23 (2,9 GHz) oraz B21 (2,7 GHz). Ponadto jeszcze w pierwszym kwartale br. AMD planuje wprowadzić do oferty dwa Phenomy, wykonane jeszcze w 65-nanometrowym procesie technologicznym modele 9850B oraz 8850B.

Źródło: TechConnect, AMD


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto