A A A

Procesory AMD coraz popularniejsze wśród graczy

7 października 2020, 07:30
Nowa ankieta Steama wskazuje na dalszy wzrost popularności Ryzenów.
Procesory AMD coraz popularniejsze wśród graczy

Silne AMD...

Steam opublikował ostatnio wyniki wrześniowego badania Steam Survey, w którym wybrana grupa użytkowników może przesłać firmie informację o posiadanym sprzęcie. Pozwala to określić, jakie podzespoły są najczęściej wybierane przez graczy. Badanie wskazuje na utrzymujący się wzrost popularności Ryzenów.

Procesory AMD wciąż są co prawda dużo rzadziej używane przez graczy od jednostek konkurencyjnego Intela, tym niemniej przewaga „niebieskich” wciąż topnieje. AMD wreszcie udało się zdobyć ponad 1/4 udziałów - CPU koncernu są obecne w 25,75% komputerów użytkowników Steama.

Oczywiście do przerwania hegemonii Intela jeszcze daleko, jednak trend przesiadki graczy na Ryzeny utrzymuje się już od kilku miesięcy. Koncern pokłada też wielkie nadzieje w zaplanowanej na 8 października premierze kolejnej generacji procesorów Zen 3. Tuż po niej czeka nas nowa generacja konsol, która zmobilizuje wielu użytkowników do odświeżenia sprzętu.

 

... ale tylko w procesorach

Sytuacja wygląda gorzej dla AMD w przypadku kart graficznych. Wciąż najpopularniejszym, obecnym w 10,79% komputerów układem graficznym pozostaje GTX 1060. Nvidia zdominowała tę część rankingu: najpopularniejsze GPU konkurencyjnego AMD (RX 580) zamyka pierwszą dziesiątkę z udziałami 2,22%. Patrząc na świetną sprzedaż nowych GTX-ów, AMD ma większe powody do obaw.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto