A A A

Procesory AMD popularniejsze od Intela w Europie

2 grudnia 2019, 13:30
Poznaliśmy preferencje zakupowe Europejczyków na przyszły rok. Intel jest coraz mniej popularny.
Procesory AMD popularniejsze od Intela w Europie

W ankiecie przeprowadzonej przez stowarzyszenie European Hardware Association (EHA) zapytano konsumentów o to, której firmy procesor kupiliby jako następny. Na procesory AMD wskazało 60% ankietowanych, podczas gdy 40% wybrałoby Intela.

„Czerwoni" wygrywają więc z konkurentem już nie tylko w bieżącej sprzedaży. To kolejny sukces koncernu, po tym jak udało mu się zdominować zestawienie najlepiej sprzedających się procesorów na Amazonie. Jeszcze przed gorączką promocji w Black Friday 8 z 10 najpopularniejszych CPU na Amazonie stanowiły konstrukcje AMD, a obniżki cen sprawiły, że wśród liderów sprzedaży nie ma w tej chwili układów innych firm.

Wyniki ankiety prezentują się jeszcze ciekawiej, gdy przypomnimy sobie, jak wyglądały one rok temu. A były dokładnie odwrotne – Intela wybierało wtedy 60% użytkowników. Premiera Ryzenów z serii 3000 znacząco poprawiła więc wizerunek AMD.

Firma ma powody do świętowania, choć z drugiej strony wciąż słabo radzi sobie w segmencie kart graficznych. Tutaj na AMD wskazało zaledwie 23% respondentów, a niedoścignionym liderem pozostają GPU produkowane przez Nvidię.

Widoczne spowolnienie Intela wynika po części z tego, że koncern pracuje nad własną linią kart graficznych. Rok 2020 zapowiada się więc bardzo interesująco, jeśli chodzi o ofertę sprzętową.

fot. AMD

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto