A A A

Procesory AMD popularniejsze od Intela w Europie

2 grudnia 2019, 13:30
Poznaliśmy preferencje zakupowe Europejczyków na przyszły rok. Intel jest coraz mniej popularny.
Procesory AMD popularniejsze od Intela w Europie

W ankiecie przeprowadzonej przez stowarzyszenie European Hardware Association (EHA) zapytano konsumentów o to, której firmy procesor kupiliby jako następny. Na procesory AMD wskazało 60% ankietowanych, podczas gdy 40% wybrałoby Intela.

„Czerwoni" wygrywają więc z konkurentem już nie tylko w bieżącej sprzedaży. To kolejny sukces koncernu, po tym jak udało mu się zdominować zestawienie najlepiej sprzedających się procesorów na Amazonie. Jeszcze przed gorączką promocji w Black Friday 8 z 10 najpopularniejszych CPU na Amazonie stanowiły konstrukcje AMD, a obniżki cen sprawiły, że wśród liderów sprzedaży nie ma w tej chwili układów innych firm.

Wyniki ankiety prezentują się jeszcze ciekawiej, gdy przypomnimy sobie, jak wyglądały one rok temu. A były dokładnie odwrotne – Intela wybierało wtedy 60% użytkowników. Premiera Ryzenów z serii 3000 znacząco poprawiła więc wizerunek AMD.

Firma ma powody do świętowania, choć z drugiej strony wciąż słabo radzi sobie w segmencie kart graficznych. Tutaj na AMD wskazało zaledwie 23% respondentów, a niedoścignionym liderem pozostają GPU produkowane przez Nvidię.

Widoczne spowolnienie Intela wynika po części z tego, że koncern pracuje nad własną linią kart graficznych. Rok 2020 zapowiada się więc bardzo interesująco, jeśli chodzi o ofertę sprzętową.

fot. AMD

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto