A A A

Procesory Cell w telewizorach

1 września 2008, 13:17
Procesory Cell w telewizorach

Już jesienią 2009 r. Toshiba zamierza wprowadzić do swojej oferty telewizory wyposażone w procesor Cell. Informacje o planach firmy przekazali przedstawiciele koncernu podczas trwających w Berlinie targów elektroniki użytkowej IFA 2008.

Na tragach oficjalnie zaprezentowano telewizory LCD wyposażone w procesor Cell (wspólne dzieło firm Sony,Toshiba oraz IBM, znane z konsoli Sony Play Station 3). Procesor jest w nich wykorzystywany przez system skalowania obrazu o nazwie Resolution+, dzięki temu obrazy w niskiej rozdzielczości są przekształcane tak dalece, że zdaniem przedstawicieli Toshiby ich jakość może być porównywalna z obrazem jakości HD.

Na prezentacji przeprowadzonej podczas targów IFA 2008 zademonstrowano też inne możliwości tych telewizorów. Dzięki mocy obliczeniowej procesora Cell, telewizor, działając jako samodzielne urządzenie, bez wsparcia żadnej innej jednostki, przeanalizował strumień wideo w wysokiej rozdzielczości (HD), po czym podzielił analizowany obraz na rozdziały, dokonując podziału w sposób znany z filmów DVD, a wyodrębnione w ten sposób rozdziały wyświetlił wszystkie jednocześnie w osobnych oknach na ekranie. Prowadzący prezentację przedstawiciele firmy podkreślali, że jednoczesne dekodowanie pięciu strumieni transmisji telewizyjnej jest możliwe tylko dzięki potężnej mocy obliczeniowej procesora Cell.

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto