A A A

Produceni DDR2 podnoszą ceny

19 grudnia 2008, 10:50
Jak donoszą źródła z koreańskiego, czyli największego rynku pamięci RAM, tamtejszym producentom udało się ograniczyć produkcję modułów DDR2 i podnieść ich cenę o 20 proc.
Produceni DDR2 podnoszą ceny

Podwyżka jest proporcjonalna do stopnia ograniczenia produkcji – drugi największy producent półprzewodników, Hynix, ograniczył bowiem produkcję DDR2 właśnie o 20 proc.

Wzrost ceny nie przekłada się bezpośrednio na koszt pamięci RAM, które kupowane są w sklepach. Produkowane przez fabryki półprzewodników moduły DRAM używane do produkcji pamięci RAM stanowią tylko część ceny gotowego produktu. Nie należy się więc spodziewać wzrostu cen DDR2 o jedną piątą – bardziej prawdopodobne, że podwyżka będzie bardzo niewielka. Tym bardziej że, jak twierdzą analitycy, nie wiadomo czy producentom uda się utrzymać nowe, wyższe ceny. Efekt może być krótkofalowy.

Koreańscy producenci półprzewodników znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Za kości DRAM potrzebne do produkcji 1 GB pamięci DDR2 największy producent – Samsung – każe sobie płacić jedyne pół dolara. Aby przetrwać, mniejsi producenci muszą otrzymywać pomoc od koreańskiego rządu. Jednocześnie mówi się o łączeniu mniejszych producentów koreańskich z firmami z Japonii oraz innych części świata.

Źródło: DigiTimes


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto