A A A

Producent nawigacji przeprowadził ranking najbardziej zakorkowanych miast

17 czerwca 2011, 12:27
Producent nawigacji przeprowadził ranking najbardziej zakorkowanych miast

Wyniki ostatnich badań dotyczących ruchu drogowego przeprowadzonego przez TomTom, przedstawiają jedne z najbardziej zatłoczonych miast Europy.

Bruksela pozostała wciąż na pierwszym miejscu. Drugie miejsce należy do Warszawy, która tym samym została najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce, ze wzrostem poziomu zakorkowania o 0.5 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Co więcej Warszawa zajęła drugie miejsce już kolejny raz z rzędu. Według wyników ankiety przeprowadzonej przez TomTom, kierowcy w Warszawie doświadczają opóźnień na 38% warszawskich ulic. A to oznacza jedno – ogromne korki w mieście.

Kolejnym polskim miastem uwzględnionym w rankingu jest Wrocław, który w zeszłym roku zajął trzecie miejsce, ale w tym roku odnotowano spadek ilości zakorkowanych ulic o 2,6%, dzięki czemu zajął czwarte miejsce na 50. Co więcej Łódź i Poznań mogą być z siebie dumne, jako że w tym roku nie zostały zakwalifikowane do listy najbardziej zakorkowanych miast.

Najmniej zakorkowanym miastem jest Kolonia w Niemczech, która zajęła 50 miejsce, gdzie jedynie 19% dróg jest zakorkowanych. Niemniej Niemcy i tak mają aż sześciu reprezentantów w rankingu.

Przeanalizowane dane wskazują, że najwygodniej jeździ się po Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Węgrzech, Irlandii i Czechach. Wszystkie wymienione kraje mają tylko jedno miasto, które zostało zakwalifikowane do rankingu 50 najbardziej zatłoczonych.

Największa pozytywna zmiana dokonała się w Irlandii. Chociaż Belfast zajmuje wciąż 12. miejsce w rankingu, to odnotowano jednak spadek o 2 punkty procentowe w natężeniu ruchu w porównaniu z zeszłym rokiem. A Dublin zmniejszył ruch na drogach aż o 9,7%, w porównaniu z rokiem 2010. Mimo że obecnie zakorkowanie ulic jest tam na poziomie 24,2%, to wciąż miasto to musi jeszcze wiele zrobić aby być tak efektywnym jak Kolonia.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi: wydarzenia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto