A A A

Producent układów scalonych podnosi ceny

27 maja 2008, 11:24
Producent układów scalonych podnosi ceny

Jeden z największych na świecie producentów układów scalonych – Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd – poinformował, że podniesie ceny swoich wyrobów. Wiceprezes firmy Jason Chen tłumaczy konieczność podwyżek spadającymi cenami układów scalonych – co skutkuje mniejszymi przychodami producenta – oraz wysokimi kosztami inwestycji w nowe fabryki. Chen zapewnił jednocześnie, że podwyżki dotkną jedynie układów produkowanych w najwyższych procesach technologicznych – niestety właśnie w nich wytwarzane są m.in. procesory graficzne ATI i Nvidii do pecetów.

Nie wiadomo jak zmiana polityki cenowej TSMC odbije się na cenach np. kart graficznych. Producent układów scalonych nie chciał ujawnić, kiedy i o ile podniesie ceny swoich wyrobów.

Źródło: Reuters


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto