A A A

Programowe podkręcanie Nehalemów na płytach głównych EVGA

4 listopada 2008, 11:39
Programowe podkręcanie Nehalemów na płytach głównych EVGA

Nabywcy nowej płyty głównej EVGA, model X58 SLI FTW, oprócz wydajnego sprzętu otrzymują w zestawie interesujące oprogramowanie umożliwiające łatwe podwyższenie wydajności ponad nominalne parametry.

Programem dostarczanym do wspomnianej płyty głównej jest aplikacja EVGA E-LEET Tune, która pozwala na modyfikację częstotliwości QPI i magistrali PCIE, a także zmianę mnożnika procesora w czasie rzeczywistym, bez przerywania pracy systemu operacyjnego. Ponadto już niebawem, w kolejnej wersji tego narzędzia ma zostać udostępniona możliwość modyfikacji napięć zasilających z poziomu aplikacji.

Płyta główna X58 SLI FTW firmy EVGA to model przeznaczony do najnowszych procesorów Intela z serii Core i7. Dziennikarzom serwisu VR-Zone udało się za pomocą wspomnianego programu E-LEET Tune, dostarczanego wraz z tą płytą, podkręcić procesor Intel Core i7 965 do 3,8 GHz, przy mnożniku ustawionym na 20x oraz częstotliwości bazowego zegara (QPI) na 190 MHz.

Interfejs programu EVGA E-LEET Tune bardzo przypomina wygląd popularnego narzędzia diagnostycznego – CPU-Z. Overclockerzy, którzy doskonale znają CPU-Z, nie powinni mieć najmniejszych problemów z korzystaniem z EVGA E-LEET Tune.

Źródło: VR-Zone


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto