A A A

Projekt Alloy – wirtualna rzeczywistość od Intela

18 sierpnia 2016, 14:30
Na tegorocznej konferencji Intel Developer Forum zaprezentowano projekt Alloy – interesującą odpowiedź na GearVR i HTC Vive.
Projekt Alloy – wirtualna rzeczywistość od Intela

Alloy to nic innego jak gogle, które z wyglądu przypominają połączenie GearVR z Oculusem. Urządzenie jest autonomiczne, nie posiada żadnych kabli i nie wymaga instalacji smartfona do działania. Akumulator i aparatura sterująca są wkomponowane w obudowę, a z komputerem akcesorium będzie się łączyć całkowicie bezprzewodowo. Za wydajność będzie najpewniej odpowiadał jeden z nowych mobilnych układów Intela.

To, co odróżnia gogle Intela od konkurencji to między innymi technologia RealSense, która współpracuje z wbudowaną kamerą. Dzięki niej, doświadczenie VR będzie dodatkowo wzbogacone o elementy AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Daje to nie tylko dodatkowe wrażenia, ale też możliwość zastąpienia kontrolerów do gier własnymi rękami. Zyska przy tym także bezpieczeństwo, bo użytkownik będzie mógł uniknąć kolizji z przedmiotami znajdującym się dookoła. Intel tworzy też cały interfejs programistyczny, które zostanie udostępniony deweloperom na zasadach open source.

Intel Alloy to na razie projekt w fazie testów, nie wiadomo więc ile będzie kosztował i kiedy pojawi się w sprzedaży. Nieoficjalnie mówi się jednak, że klienci indywidualni będą mogli się z tym sprzętem zapoznać pod koniec przyszłego roku.

Fot: /Twitter

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto