A A A

Projekt Ara - modułowe smartfony

29 października 2013, 10:57
Projekt Ara - modułowe smartfony
Motorola i Google planują wprowadzenie na rynek modułowych smartfonów - telefonów, w których to użytkownik wymienia najważniejsze komponenty.

Projekt Ara ma odmienić oblicze telekomunikacji - przynajmniej w teorii. Klient kupuje jedynie "szkielet" telefonu. Coś na kształt podstawki - to do niej będziemy "doklejać" kolejne moduły - takie jak na przykład pamięć RAM, aparat fotograficzny, baterię, ekran, procesor i tak dalej.

"Pracujemy nad Projektem Ara od ponad roku" - można przeczytać na blogu Motorla Mobillity. Amerykańska firma, będąca własnością Google, twierdzi że rozmawiała o tym pomyśle z Davidem Hakkensem, pomysłodawcą Phonebloks. Czy jest Phonebloks? To dokładnie ten sam pomysł, co Projekt Ara - we wrześniu mogliśmy zobaczyć materiał wideo przedstawiający ideę całego przedsięwzięcia. Motorola i Google miały wpaść na ten sam pomysł już dawno temu - tak przynajmniej możemy przeczytać na blogu Project Ara Team.

Nie znamy ani daty premiery nowych urządzeń (jeśli w ogóle kiedykolwiek zadebiutują). Co więcej, trudno nawet w tym momencie pisać o pierwszych prototypach. Bez wątpienia jednak, taki pomysł jest lepszy niż obowiązkowa wymiana "starego" telefonu po 18 miesiącach użytkowania.
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Petras
Petras
29 października 2013, 11:54
Nie przyjmie się. Co najwyżej fajny gadżet. No chyba że uda im się wmówić milionom ludzi, że to jest trendy i w ogóle.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto