A A A

Projektor Panasonic najcichszy w swojej klasie

23 lutego 2015, 14:30
Marka Panasonic zaprezentowała nowy model projektora o wysokiej jasności wyposażonego w technologię 1-Chip DLP.
Projektor Panasonic najcichszy w swojej klasie

Projektor przeznaczony jest do ciągłej 24-godzinnej pracy między innymi w przestrzeni publicznej, do zastosowania w branży Digital Signage, wynajmu, czy też podczas wydarzeń scenicznych. Model DZ780 posiada system chłodzenia cieczą, który zapewnia cichą pracę na poziomie zaledwie 30dB podczas projekcji przy pełnej wyjściowej mocy lampy. Projektor został wyposażony w system dwulampowy, który wyświetla obraz o jasności 7000 lumenów i rozdzielczości WUXGA. Oferuje także szereg funkcji zwykle zarezerwowanych dla najlepszych projektorów użytkowanych w dużych przestrzeniach.

- Seria Panasonic PT-DZ780 wyróżnia się wśród projektorów instalacyjnych przede wszystkim parametrami technicznymi - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Co więcej, pozwala zmniejszyć całkowity koszt posiadania, zapewniając cykl wymiany lampy do 4000 godzin w trybie normalnym, czyli dwukrotnie dłuższy niż w podobnych projektorach tej klasy. Nie ma także potrzeby wymiany filtra powietrza, ponieważ nowy hermetyczny układ optyczny nie pozwala na przenikanie pyłu - dodaje Magdalena Przasnyska.

System dwulampowy z trybem zmiany lampy eliminuje przerwy w razie awarii lampy i umożliwia działanie 24 godziny na dobę. Po raz pierwszy w urządzeniu tej klasy Panasonic zastosował tak zaawansowane technologie, jak system Dayligh View 2, dynamiczny wzmacniacz RGB oraz procesor Detail Clarity. Dzięki temu model zapewnia wierną reprodukcję kolorów, odwzorowanie szczegółów obrazu, a także wysoką jasność bez potrzeby wyłączania światła podczas projekcji.

Dodatkowo model DZ870 wyposażono w funkcję korekcji geometrycznej, która pozwala na wyświetlanie prezentacji na zakrzywionej lub nieregularnej powierzchni. Możliwa jest też projekcja wieloekranowa, dzięki systemowi Multi-Screen Support. Pozwala on bezproblemowo połączyć kilka obrazów w jeden większy poprzez dopasowanie krawędzi (funkcja Edge blending) oraz kolorów (ang. Color Matching). Seria DZ780 jest także kompatybilna z opcjonalnym oprogramowaniem Geometric Manager Pro i zestawem aktualizacji Auto Screen Adjustment, który automatycznie konfiguruje i kalibruje projektory w sieci, umożliwiając wyświetlenie spójnego obrazu z wielu projektorów lub na nieregularnej płaszczyźnie.

Nowe urządzenia Panasonic z serii DZ780 są kompatybilne z protokołem sterowania oświetleniem Art-Net DMX. Oprócz tego są wyposażone w złącze DIGITAL LINK, umożliwiające transmisję obrazu w rozdzielczości 1080p przy użyciu jednego kabla LAN na odległość 150m (100m dla rozdzielczości WUXGA).

Najnowsza seria urządzeń DZ780 obejmuje projektory PT-DZ780 (o jasności 7000 lumenów i rozdzielczości WUXGA), PT-DW750 (o jasności 7000 lumenów i rozdzielczości WXGA), PT-DX820 (o jasności 8200 lumenów i rozdzielczości XGA).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mrpurrfect
25 lutego 2015, 13:37
Super :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto