A A A

Projektor z automatyczną zmianą filtrów

4 marca 2010, 09:41
Projektor z automatyczną zmianą filtrów

Firma SANYO wprowadza na polski rynek nowy projektor dla Biznesu i Edukacji - PLC-XC56.

Projektor wyposażony jest w opracowany przez SANYO system AMF (Active Maintenance Filter) – system automatycznej wymiany filtrów, dostępny dotychczas wyłącznie w dużych projektorach instalacyjnych. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 3.000 godzin – co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania.

SANYO PLC-XC56 wyposażono w potrójny system zabezpieczeń antykradzieżowych. Oprócz standardowego zabezpieczenia Kensington, PLC-XC56 ma dodatkowy uchwyt (security bar) umożliwiający użycie drugiego zabezpieczenia mechanicznego – np. w postaci metalowej linki lub łańcucha o grubości do 11 mm. Trzecim elementem zabezpieczającym jest elektroniczna blokada za pomocą kodu PIN, który uniemożliwia włączenie projektora przez osoby niepowołane. Pozwala także zablokować działanie pilota i/lub przycisków na panelu sterującym.

 

Urządzenie wyposażono w nowe głośniki o mocy aż 7W, dzięki czemu nie trzeba już używać oddzielnych głośników komputerowych. Przydaje się to m.in. przy instalacjach projektora pod sufitem. W tego typu zastosowaniach sprawdzi się również nowe rozmieszczenie komponentów projektora – lampa ukryta jest pod górną pokrywą, co znacząco ułatwia jej wymianę. Biały kolor obudowy będzie pasował do koloru sufitu w większości w salach wykładowych i konferencyjnych.
Do pozostałych funkcji, na które należy zwrócić uwagę należą: automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych (auto-keystone), tryb wyświetlania na zielonej tablicy szkolnej i cicha praca (27dB w trybie oszczędnym).

Sanyo PLC-XC56 wyposażono również w zestaw złącz. Oprócz 2 wejść komputerowych (D-Sub15) i wejścia DVI, znajdziemy tutaj 2 wejścia Video, 3 wejścia Audio, 1 wyjście Audio oraz wyjście na zewnętrzny monitor (D-Sub15) i port sterujący RS232. Pozwala to na zintegrowanie projektora z nawet najbardziej skomplikowanymi systemami audio-video w pracowniach multimedialnych. Gniazdo sieciowe RJ45 umożliwia podłączenie projektora do sieci LAN i za jej pośrednictwem monitorować pracę projektora oraz zmieniać ustawienia jego parametrów.

Model PLC-XC56 dostępny jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 5 699 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor i 3 lata (max 2.000h) na lampę.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto