A A A

Projektor z odległej galaktyki

24 kwietnia 2008, 14:33
Projektor z odległej galaktyki

Pamiętasz scenę z Gwiezdnych Wojen, w której robot R2D2 wyświetla nagranie księżniczki Leii z rozpaczliwym wezwaniem o pomoc? Teraz model sympatycznego robota z wbudowanym projektorem wyświetli twoje ulubione filmy i zdjęcia.
Produkcją robota o gabarytach zbliżonych do modelu znanego z filmu zajęła się amerykańska firma Nikko. Zamontowany w kopułce R2D2 projektor potrafi wyświetlić obraz o maksymalnej przekątnej 260 cali, z rozdzielczością 1024 na 768 punktów. Kontrast obrazu to 1800:1, a jasność lampy 1500 lumenów.

R2D2
Zwróć uwagę na schowany w modelu Sokoła Milenium
pilot sterujący robotem

Mimo sporej masy – ponad 6 kilogramów – R2D2 jest bardzo mobilny. Podróżuje razem ze swym posiadaczem, tocząc się na trzech kółkach napędzanych silniczkiem. Do robota dołączony jest pilot zdalnego sterowania, czyli miniaturowa replika Sokoła Milenium – statku Hana Solo. Przyciski pilota chowane są w tylnej części statku.
Cena R2D2 ustalona została na 2900 dolarów. Dla klientów z chudszym portfelem firma Nikko przygotowała miniaturową wersję robota, w której zamontowano kamerę internetową – cena 400 dolarów.

Źródło: TG Daily


Maciej Płochocki PCF
Tagi: film, sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Opera 51 na Androida z darmowym VPN
22 marca 2019
Opera wydała nową aktualizację dla swojej mobilnej przeglądarki na Androida. Po dłuższej nieobecności do aplikacji wrócił darmowy VPN.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto