A A A

Projektor z odległej galaktyki

24 kwietnia 2008, 14:33
Projektor z odległej galaktyki

Pamiętasz scenę z Gwiezdnych Wojen, w której robot R2D2 wyświetla nagranie księżniczki Leii z rozpaczliwym wezwaniem o pomoc? Teraz model sympatycznego robota z wbudowanym projektorem wyświetli twoje ulubione filmy i zdjęcia.
Produkcją robota o gabarytach zbliżonych do modelu znanego z filmu zajęła się amerykańska firma Nikko. Zamontowany w kopułce R2D2 projektor potrafi wyświetlić obraz o maksymalnej przekątnej 260 cali, z rozdzielczością 1024 na 768 punktów. Kontrast obrazu to 1800:1, a jasność lampy 1500 lumenów.

R2D2
Zwróć uwagę na schowany w modelu Sokoła Milenium
pilot sterujący robotem

Mimo sporej masy – ponad 6 kilogramów – R2D2 jest bardzo mobilny. Podróżuje razem ze swym posiadaczem, tocząc się na trzech kółkach napędzanych silniczkiem. Do robota dołączony jest pilot zdalnego sterowania, czyli miniaturowa replika Sokoła Milenium – statku Hana Solo. Przyciski pilota chowane są w tylnej części statku.
Cena R2D2 ustalona została na 2900 dolarów. Dla klientów z chudszym portfelem firma Nikko przygotowała miniaturową wersję robota, w której zamontowano kamerę internetową – cena 400 dolarów.

Źródło: TG Daily


Maciej Płochocki PCF
Tagi: film, sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto