A A A

Projektory kieszonkowe PicoPix

5 lipca 2013, 08:48
Projektory kieszonkowe PicoPix

W 2011 roku Philips przedstawił drugą generację projektorów kieszonkowych. Wśród nich można wyróżnić zarówno urządzenia o szerokim wachlarzu zastosowań, np. PicoPix 2480, jak i projektory dedykowane konkretnym zastosowaniom, np. PicoPix 2330 dla osób aktywnych fizycznie, czy PicoPix 2055 dla edukacji i biznesu.

Obecnie trwają przygotowania do wprowadzenia kolejnej, trzeciej generacji Philips PicoPix. Topowy model, PicoPix 3610 będzie posiadał lampę o mocy wynoszącej 110 ANSI lumenów, rozbudowane opcje łączności, w tym WiFi, oraz jeszcze lepszą obsługę mediów zapewnioną przez system Android.

Mimo, że projektory Philips PicoPix są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak wbudowana bateria, głośniki oraz odtwarzacz mediów, nadal są postrzegane głównie jako narzędzia wykorzystywane do pracy. Potencjalnych zastosowań jest jednak o wiele więcej. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Mobilne granie

Wyobraźmy sobie drogę pociągiem nad polskie morze. Przed nami kilka godzin podróży. Drzemka, z obawy o bezpieczeństwo bagażu, raczej odpada. Mamy jednak przy sobie smartfona, np. iPhone i kieszonkowy projektor PicoPix 2480. Za pomocą dedykowanego przewodu łączymy oba urządzenia i wreszcie możemy zagrać w grę, którą kupiliśmy dwa miesiące wcześniej, ale nie było do tej pory okazji jej uruchomić.

Filmy i seriale

Można śmiało założyć, że w większości polskich salonów stoi telewizor. W przypadku sypialni sprawa nie jest tak prosta. Problemem są najczęściej brak miejsca oraz kosztowność takiej inwestycji. W takim wypadku z pomocą przychodzi PicoPix 2480. Projektor ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu można go ustawić w dowolnym miejscu. Złącze statywu pozwala na wyświetlanie w różnych konfiguracjach, włącznie z sufitem, w celu oglądania w pozycji leżącej. Wbudowany odtwarzacz mediów oraz głośnik pozwalają zrezygnować z dodatkowych urządzeń i uruchomić film czy serial bezpośrednio z pamięci projektora.

Mały rozmiar, duży obraz

Mały rozmiar projektora PicoPix 2480 sprawia, że łatwo go spakować i zabrać ze sobą w podróż. Duży obraz i możliwość podłączenia karty SD sprawiają, że oglądanie zdjęć i filmów zrobionych na wakacjach nie musi się odbywać na niewielkim ekranie aparatu. Do stworzenia kina w plenerze wystarczy ściana namiotu lub dwie gałęzie i prześcieradło.

Modny, mobilny gadżet

Z ważnych wydarzeń w naszym życiu najczęściej zostają nam wspomnienia oraz duża ilość zdjęć i filmów. Lubimy się nimi dzielić z naszymi znajomymi nosząc ze sobą laptopa, kartę pamięci lub pendrive. Do takiej wizyty trzeba się przygotować, biorąc ze sobą wszelkie możliwe kable i przejściówki. Projektor PicoPix 2330 umożliwia wgranie zdjęć i filmów na wewnętrzną pamięć urządzenia.

Wkrótce w sprzedaży znajdzie się następna generacja projektorów Philips PicoPix, a wraz z nimi kolejne potencjalne zastosowania. Dodatkowo, możliwości nowych urządzeń będzie można zwiększyć za pomocą akcesoriów, takich jak przystawka wyposażona w dodatkową baterię, zestaw głośników stereo i tuner DVB-T.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto