A A A

Proste przesyłanie z Facebooka do Zdjęć Google

8 czerwca 2020, 08:00
Na całym świecie jest już dostępne narzędzie do przesyłania zdjęć i filmów między znanym serwisem społecznościowym a usługą Google'a.
Proste przesyłanie z Facebooka do Zdjęć Google

Testy zakończone

W grudniu zeszłego roku Facebook zaczął testować nowe narzędzie, aby umożliwić użytkownikom przesyłanie plików do usługi Zdjęcia Google. Początkowo było ono dostępne tylko w Irlandii. Stopniowo jednak firma włączała je w kolejnych krajach, by teraz uruchomić je na całym świecie.

 

Wystarczy włączyć

Przed rozpoczęciem przesyłania zdjęć i filmów należy przejść do ustawień Facebooka, a następnie do sekcji Twoje ustawienia. Tam trzeba wybrać opcję Prześlij kopie zdjęć lub filmów. Po zweryfikowaniu tożsamości użytkownik wybiera Zdjęcia Google jako miejsce docelowe przesłania plików. Po zakończeniu procesu otrzymuje powiadomienie.

 

Microsoft, Apple i Twitter

Narzędzie zostało opracowane w ramach projektu Data Transfer. To efekt współpracy Microsoftu, Apple'a i Twittera. W przyszłości będzie możliwie przesyłanie zdjęć także do usług tych firm.

Projekt uruchomiono w lipcu 2018 r. Dzięki niemu użytkownicy mają płynnie przekazywać dane z jednej usługi do drugiej.

fot. BiLjaST – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
8 czerwca 2020, 09:26
Działa wam?
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto