A A A

Proste tworzenie społeczności

13 maja 2008, 15:16
Proste tworzenie społeczności

Debiutująca dziś nowa usługa Google Friend Connect pozwoli zamienić dowolną stronę internetową w portal społecznościowy. Narzędzia udostępnione przez Google wymagać będą wprowadzenia zmian w kodzie strony, ale producent twierdzi, że nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza z zakresu programowania. Społecznościowe elementy, które można zamieścić na witrynie, to m.in. system zaproszeń, publiczna galeria oraz publikowanie ogłoszeń, recenzji itp.

Co ciekawe, użytkownicy różnych portali opartych o Friend Connect będą mogli komunikować się między sobą na takiej samej zasadzie, jak robią to w ramach macierzystej witryny. Możliwe ma być także szybkie i proste przenoszenie profilu użytkownika między różnymi portalami – bez konieczności tworzenia nowego konta na każdym z nich.

Źródło: Google


Maciej Płochocki PCF
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Komputer jako "człowiek roku"
9 lipca 2020
Tym razem kartką z pożółkłego kalendarza IT jest okładka czasopisma "Time", które w 1983 r. przyznało tytuł "człowieka roku"... maszynie.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto