A A A

Prosto na fejsa

23 czerwca 2021, 09:00
Można już sprawdzić działanie nowych, planowanych dopiero przez zespół Google'a funkcji w przeglądarce Chrome.
Prosto na fejsa

Jeśli pogrzebać trochę w ustawieniach testowej wersji przeglądarki Chrome, da się wśród nich znaleźć funkcje, które – niewykluczone – pojawią się w stabilnej edycji programu. Wygląda na to, że pracownicy odpowiedzialni za browser przygotowują narzędzia mające ułatwić wymianę informacji o przeglądanych stronach WWW.

Aby się z nimi zapoznać, wystarczy zainstalować najnowszą edycję Chrome'a z eksperymentalnej gałęzi Canary, a następnie wpisać w pasku adresu frazę chrome://flags i nadać status Enabled trzem przełącznikom:

Web Share

Desktop Sharing Hub in App Menu

Desktop Sharing Hub in Omnibox

Google Chrome - nowe opcje w omniboksie

Po zrestartowaniu przeglądarki za pomocą przycisku Relaunch zobaczymy w omniboksie nowy element (zaś w menu browsera pojawi się opcja Udostępnij). I tu, i tu będziemy mogli wydać polecenia skopiowania do schowka adresu obecnie przeglądanej strony WWW, wygenerować kod QR z odsyłaczem do witryny, zapisać całą stronę (w postaci pliku HTML z grafikami i pozostałymi elementami) oraz przesłać zawartość do urządzenia Chromecast.

Wśród opcji znajdziemy też udostępnianie strony w sieciach społecznościowych (LinkedIn, Facebook, Twitter) oraz za pośrednictwem e-maila i WhatsAppa (tutaj uwaga: na razie działa tylko funkcja udostępniania w portali LinkedIn):

Google Chrome - nowe opcje w omniboksie

W oficjalnej, stabilnej wersji Chrome'a po włączeniu wszystkich trzech flag będziemy mogli na razie wygenerować tylko kod QR dla przeglądanej strony WWW.

fot. Google, Thomas Ulrich – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto