A A A

Prototypowy model przenośnego komunikatora

2 października 2008, 11:00
Prototypowy model przenośnego komunikatora

Podczas odbywających się w Japonii targów CEATEC 2008 (30.09–04.10) firma Konica Minolta zaprezentowała nowatorski model przenośnego komunikatora.

Niezwykłe urządzenie wyglądem przypominające zmodernizowane okulary prezentował Ichiro Kasai, jeden z menedżerów firmy, który przedstawił technologię działania i budowy mobilnego komunikatora. Mechanizm nadawczo-odbiorczy urządzenia, które przesyła dźwięk i obraz bezprzewodowo, za pośrednictwem sieci Wi-Fi, został zamknięty w maleńkim opakowaniu, co umożliwia jego wygodne przenoszenie. Komunikator korzysta z sieci Wi-Fi 802.11 w standardzie a/b/g.

 

Zaprezentowany prototyp przypominający okulary miał umieszczony przed prawym okiem użytkownika panel pełniący rolę przezroczystego wyświetlacza, na którym osoba nosząca komunikator miała prezentowane dane przekazywane do zestawu wideo. Powyżej umieszczono kamerę rejestrującą wszystko to, na co patrzy użytkownik – obrazy te są z kolei udostępniane innym osobom w sieci, zaś komunikację werbalną zapewnia dołączony mikrofon i słuchawka. Obraz wideo rejestrowany przez kamery zamontowane na głowach użytkowników zapisywany jest w formacie MPEG-4 , zaś dźwięk w formacie G.711.

Prace nad futurystycznym komunikatorem zapoczątkowano siedem lat temu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy urządzenie zostanie upowszechnione.

Źródło: CEATEC


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto