A A A

Prywatna chmura na wyciągnięcie ręki

4 marca 2016, 07:30
Firma QNAP wprowadziła na rynek energooszczędne i niedrogie serwery NAS dla użytkowników domowych, którzy dzięki nim mogą stworzyć prywatną chmurę - mieć stały dostęp do plików i pełną nad nimi kontrolę.
Prywatna chmura na wyciągnięcie ręki

Przyjazne dla budżetu, nowe serwery NAS to łatwe w obsłudze i funkcjonalne magazyny sieciowe do przechowywania kopii zapasowych, synchronizacji i zdalnego uzyskiwania dostępu do swoich plików. Zostały stworzone z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą scentralizować przechowywanie danych i stworzyć swoją prywatną chmurę. Serwery TS-128 i TS-228 tworzą doskonałą platformę, która maksymalnie upraszcza zarządzanie treściami cyfrowymi i zapewnia dostęp do centrum domowej rozrywki.

Wielozadaniowa chmura domowa

Nowe serwery QNAP umożliwiają transfer danych z prędkością nawet do 100 MB/s, co zapewnia płynność działania nawet kilku aplikacji jednocześnie. Dzięki temu modele TS-128/228 mogą również służyć jako domowe centrum multimedialne dla wielu użytkowników przy zachowaniu wysokiej wydajności. Wspomniane modele zostały wyposażone w zestaw funkcji i aplikacji, znacznie ułatwiających stworzenie bezpiecznej domowej chmury. Bardzo przydatna może okazać się tu technologia myQNAPcloud, która zapewnia wiele usług zdalnego dostępu, w tym dostęp do zgromadzonych plików z dowolnego miejsca z poziomu przeglądarki internetowej. Plikami przechowywanymi na TS-128/228 można również zarządzać przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne.

Backup

Firma zadbała o wyposażenie serwerów TS-128/228 w funkcje zabezpieczające nasze dane przed ich utratą, m.in. możliwość łatwego tworzenia kopii zapasowych w środowiskach Windows i Mac, synchronizację danych pomiędzy dwoma serwerami, możliwość przechowywania danych w chmurze zewnętrznej oraz dostęp do nowej aplikacji Hybrid Backup Sync, która łączy w sobie funkcje ochrony, odzyskiwania oraz synchronizacji danych. Dzięki temu w bezproblemowy sposób możemy przechowywać pliki zarówno lokalnie, na urządzeniu zdalnym lub u zewnętrznych dostawców takich jak Amazon, Google Driver, czy Dropbox.

Domowe centrum rozrywki

Wspomniane serwery, to idealne narzędzia obsługujące domowe centrum rozrywki. Wsparcie dla technologii DLNA pozwala na szybki i łatwy dostęp do zgromadzonej muzyki i zdjęć oraz odtwarzania wideo przy pomocy Smart TV, konsol czy odtwarzaczy multimedialnych. Dostęp do wielu aplikacji instalowanych na żądanie sprawia, że możemy dostosować nowy serwer NAS do indywidualnych potrzeb. Przykładem może być aplikacja Surveillance Station pozwalająca na podłączenie dwóch kamer IP (do 8 po wykupieniu dodatkowych licencji) - w ten sposób można stworzyć profesjonalny i jednocześnie niedrogi system monitoringu.

Modele nowych serwerów QNAP są dostępne już od 687 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto