A A A

Przed komputerem w Wigilię i sylwestra

8 stycznia 2008, 13:39
Przed komputerem w Wigilię i sylwestra

Z badań NetSpirnt wynika, że duża część internautów nie rozstawała się z komputerem nawet podczas Wigilii i sylwestra.
Badania przeprowadzono na podstawie analizy sieci Adkontekst (sieć reklamy kontekstowej), której serwisy docierają do prawie 10 mln polskich internautów. Za punkt odniesienia przyjęto normalną liczbę internautów odwiedzających strony internetowe w grudniowe poniedziałki (oba święta wypadały właśnie w poniedziałek).
W Wigilię około godziny 18:10 w sieci przebywała jedna trzecia zazwyczaj notowanej o tej godzinie liczby internautów. Przygotowania do świętowania internauci rozpoczęli około godziny 15:30 – wówczas ruch sieciowy zaczął wyraźnie słabnąć (do 30% poziomu zazwyczaj notowanego o tej porze).
W sylwestra – 10 minut po północy – przed ekranami komputerów zasiadało około 25% zwyczajnej dla tej pory liczby internautów. Z powodu długiego świętowania nadejścia nowego roku internauci położyli się spać dwie godziny później niż zazwyczaj – minimum ruchu dobowego zanotowano około godziny 6.00, podczas gdy w zwykły dzień ma to miejsce około czwartej rano.

Źródło: NetSprint


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Jojo
opera
10 stycznia 2008, 22:02
Szkoda takich ludzi....
Ja na ich miejscu zaczepiłbym się u kogoś sylwester 1 w roku i wigilia tak że więc to chyba nowe pokolenie dzieci neo zasiadło przed monitorami w te dni... ;] Pozdro dla niech żal mi was :)
zgłoś do moderacji »
avatar
misk0
opera
8 stycznia 2008, 13:58
xxx
No a jak nikt nie robi imprez albo ktoś Cię nie zaprosi to co ma robić człowiek? :/
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto