A A A

Przedsprzedaż Mudita Pure – unikalnego, polskiego telefonu

10 września 2020, 19:40
Czy kampania crowdfundingowa może przynieść sukces nawet, jeśli chodzi o wyprodukowanie „klasycznej" komórki z klawiaturą? Polska firma znalazła odpowiedź na to pytanie.
Przedsprzedaż Mudita Pure – unikalnego, polskiego telefonu

Technologia z przesłaniem

 

Mudita to polska marka technologiczna, której założycielem jest Michał Kiciński, znany m.in. z CD Projekt Red. Na jej stronie możemy przeczytać jasny manifest: producent uważa, iż nowoczesne smartfony i ułatwiona komunikacja niosą za sobą zbyt wielką zmianę życia użytkownika, by ten pozostał szczęśliwy. Celem firmy jest więc produkcja elektroniki, która „pomaga zapewnić równowagę i jakość w życiu".

Marka we wrześniu 2019 roku rozpoczęła zbiórkę na Kickstarterze, która miała pomóc jej w produkcji własnego telefonu: utrzymanego w klasycznym stylu - Mudita Pure. Cel - 100 tys. USD - udało się osiągnąć już w godzinę. Ostatecznie zebrano niemal półtora miliona złotych, co pozwoliło na szybkie rozpoczęcie przedsprzedaży urządzenia.

 

Komórka niezależna

 

Telefon Mudita Pure nie ma ekranu dotykowego, obsługiwany może być tylko przy użyciu tradycyjnej klawiatury. Producent zaopatrzył sprzęt w 3 tryby - podstawowy, „nie przeszkadzać" i tryb offline - które mają umożliwić użytkownikowi zminimalizowanie powiadomień. Wyświetlacz typu E Ink (znany z czytników e-booków) ma 2,84 cali i rozdzielczość 600x480 pikseli. Za jakość muzyki odpowiedzialny jest wbudowany głośnik Harman, urządzenie ma również gniazdo słuchawkowe minijack 3,5 mm. Chociaż pojemność akumulatora wynosi 1600 mAh, producent gwarantuje, że z uwagi na specyfikację sprzętu będzie on w stanie wytrzymać znacznie dłużej niż jeden dzień. Komórka Mudita Pure działa pod kontrolą autorskie oprogramowania, MuditaOS. To minimalistyczny system, którego jednym z założeń jest ochrona prywatności użytkownika.

 

Medytacja i muzyka

 

Urządzenie ma również kilka innych funkcji, których próżno szukać we współczesnych telefonach. To między innymi niska wartość współczynnika współczynnika absorpcji swoistej (SAR), zegar odpowiedzialny za odmierzanie czasu medytacji czy alarmy oraz dzwonki stanowiące autorskie kompozycje muzyczne obecne tylko na tym telefonie.

Ruszyła przedsprzedaż modelu Mudita Pure, który kupić można w kolorze czarnym i białym. Premiera telefonu zaplanowana jest na jesień 2020 roku. W Polsce za telefon zapłacić trzeba 1450 zł, chyba że zdecydujemy się na zakup do końca września 2020 roku. Wtedy cena wyniesie 1160 zł.

fot. Mudita


Paweł Bartoszewski
Tagi: telefony
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto