A A A

Przeglądarka Chrome pozwala na kradzież hasła użytkownika

7 sierpnia 2019, 15:40
Chrome w wersji 76 dopuszcza dokonanie ataku czasowego z włączonym trybem anonimowości.
Przeglądarka Chrome pozwala na kradzież hasła użytkownika

W miniony weekend pojawiła się Google Chrome 76, z możliwością aktywacji trybu incognito, w którym nie zapisują się dane nt. aktywności osoby przeglądającej strony internetowe.

Problem w tym, że wraz z tą funkcją pojawiła się w przeglądarce Google'a luka umożliwiająca dokonanie ataku czasowego (ang. timing attack), czyli takiego, w którym poprzez pomiar czasu przeznaczonego na odpowiedź na poszczególne zapytania przeglądarki można na przykład wykraść hasła logowania do strony internetowej.

Użytkownikom Chrome'a 76 może się wydawać, że dzięki trybowi incognito zachowują anonimowość w sieci, ale tak nie jest. Tryb ten jedynie zabezpiecza przed zapisaniem historii przeglądanych stron, a także kasuje ciasteczka na komputerze użytkownika, gdy opuszcza on daną stronę WWW.

fot. 123RF

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto