A A A

Przeglądarka Chrome pozwala na kradzież hasła użytkownika

7 sierpnia 2019, 15:40
Chrome w wersji 76 dopuszcza dokonanie ataku czasowego z włączonym trybem anonimowości.
Przeglądarka Chrome pozwala na kradzież hasła użytkownika

W miniony weekend pojawiła się Google Chrome 76, z możliwością aktywacji trybu incognito, w którym nie zapisują się dane nt. aktywności osoby przeglądającej strony internetowe.

Problem w tym, że wraz z tą funkcją pojawiła się w przeglądarce Google'a luka umożliwiająca dokonanie ataku czasowego (ang. timing attack), czyli takiego, w którym poprzez pomiar czasu przeznaczonego na odpowiedź na poszczególne zapytania przeglądarki można na przykład wykraść hasła logowania do strony internetowej.

Użytkownikom Chrome'a 76 może się wydawać, że dzięki trybowi incognito zachowują anonimowość w sieci, ale tak nie jest. Tryb ten jedynie zabezpiecza przed zapisaniem historii przeglądanych stron, a także kasuje ciasteczka na komputerze użytkownika, gdy opuszcza on daną stronę WWW.

fot. 123RF

 


Wiesław Buszman
Tagi: google, chrome
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto