A A A

Przejęcie platformy Giphy zostanie zablokowane?

29 listopada 2021, 13:50
Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) najprawdopodobniej wkrótce zażąda, aby koncern Meta sprzedał witrynę Giphy.
Przejęcie platformy Giphy zostanie zablokowane?

Złamany nakaz

Informację taką podał dziennik „Financial Times". Gdyby doniesienia te potwierdziły się, byłby to pierwszy przypadek, kiedy to organ antymonopolowy cofnął przejęcie innej firmy przez reprezentanta Big Tech.

Witrynę Giphy, służącą do dzielenia się animowanymi obrazami, Facebook kupił za 400 milionów dolarów w maju ubiegłego roku, aby zintegrować ją z własną aplikacją do prezentowania zdjęć – Instagramem.

W październiku Urząd ds. Konkurencji i Rynków nałożył na giganta mediów społecznościowych (wtedy jeszcze Facebooka) grzywnę w wysokości 50,5 miliona funtów (ponad 67 milionów dolarów) za zignorowanie żądań CMA podczas dochodzenia w sprawie zakupu platformy Giphy. Facebook pomimo wielokrotnych ponagleń i ostrzeżeń nie dostarczył wówczas wymaganych, pełnych informacji na temat zgodności transakcji z przepisami antymonopolowymi; zostało to uznane za celowe nieprzestrzeganie urzędowego nakazu.

fot. Dima Solomin – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: Meta
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto