A A A

„Przeklęta” tapeta powoduje awarię smartfonów

4 czerwca 2020, 08:25
Niewinny widoczek na zdjęciu może spowodować, że będziemy musieli przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.
„Przeklęta” tapeta powoduje awarię smartfonów

Jezioro, góry i zachód słońca

Użytkownicy urządzeń Samsunga, Google'a, OnePlus, Nokii i Xiaomi zgłosili awarie swoich telefonów po ustawieniu określonego obrazu tapety. O tej „przeklętej" tapecie pisał także na Twitterze specjalizujący się w przeciekach bloger o nicku Ice Universe. W opublikowanym poście ostrzegał, żeby nie ustawiać tego konkretnego zdjęcia. Szczególnie apelował do użytkowników telefonów komórkowych Samsunga. Spowoduje to bowiem awarię telefonu.

 

Problemy z usunięciem tapety

Użytkownicy, którzy przeprowadzili już testy z „przeklętą" tapetą, podają kilka rozwiązań. Jeśli telefon uruchomi się w trybie awaryjnym, prawdopodobnie będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby zmienić tapetę na inny, bezpieczny obraz.

Jeśli telefon nie uruchomi się w trybie awaryjnym, ale mamy niestandardową aplikację do odzyskiwania danych, to uda nam się wyczyścić dane tapety. Większość użytkowników jednak musiała zresetować swoje telefony do ustawień fabrycznych.

Prawdopodobnie przyczyną tego zjawiska jest nieprawidłowo zakodowany profil kolorów. Kiedy ustawimy „przeklętą" tapetę na telefonie z Androidem, spowoduje to awarię interfejsu użytkownika systemu.

fot. Ice Universe – Twitter


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto