A A A

Przełącznik matrycowy HDM B44 dostępny w Polsce

1 sierpnia 2016, 07:40
C4i wprowadza do sprzedaży najnowszy przełącznik matrycowy HDMI 4x4 − model HDM B44. To pierwsze na rynku tego typu urządzenie w pełni obsługujące rozdzielczości 4K Ultra HD 60Hz, umożliwiające przełączanie pomiędzy dowolnymi czterema źródłami oraz czterema niezależnymi wyjściami HDMI.
Przełącznik matrycowy HDM B44 dostępny w Polsce

Technologia 4K powoli detronizuje dotychczas obowiązujący standard wideo FullHD. Na rynku odnajdziemy coraz więcej urządzeń potrafiących nagrywać w 4-krotnie większej rozdzielczości. Na rynku pojawiły się też odtwarzacze i komputery potrafiące odtworzyć najwyższej jakości materiały, jak i telewizory oraz projektory gwarantujące wyświetlanie obrazu z nieosiągalną dotychczas liczbą detali oraz bogactwem kolorów. Jednak wraz ze wzrostem ilości przesyłanych danych problematyczne stało się przełączanie czy rozdzielanie sygnału o tak wysokich parametrach, wymagających prawie sześciokrotnie wyższej przepustowości niż w matrycach FullHD.

Podstawową cechą wyróżniającą HDM B44 jest obsługa rozdzielczości do 4096x2160@ 60Hz. Urządzenie obsłuży głębię kolorów do 12 bitów z próbkowaniem do 4:4:4. Matryca jest zgodna ze standardem HDR i obsłuży sygnały 3D do 2160p@30Hz.

HDM B44 pozwala w łatwy sposób zarządzać wszystkimi podłączonymi urządzeniami 4K 60Hz przy próbkowaniu do 4:4:4. Jako pierwsza na rynku wspiera HDMI w standardzie 2.0 i gwarantuje przepustowość wideo do 18Gb na sekundę. Bez problemu przełącza oraz rozdziela sygnał z 4 dostępnych wejść i wyjść HDMI 2.0. Urządzenie znajdzie zastosowanie w najnowszych instalacjach audio-wideo w salach konferencyjnych, w projektach eventowych czy systemach zaawansowanego kina domowego. Matryca dodatkowo wspiera przestrzeń kolorów RGB, YCbCr4:4:4, YCbCr4:2:2 oraz xvYCC, co czyni ją kompletnym urządzeniem w swojej klasie.

Na wejściach HDMI obsługiwane są wszystkie wielokanałowe formaty audio jak DTS HD MA, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, LPCM7.1. Jednocześnie z wyjściami HDMI sygnał audio podawany jest na wyjście koaksjalne, jak i analogowe stereo (downmix z HDMI).

Sterowanie HDM B44 odbywa się poprzez pilota podczerwieni, przyciskami panelu czołowego, a także z portu RS 232 lub Ethernet przez zewnętrzny program pod Windows. Aplikacja umożliwia wybór rutowalnych wejść oraz zarządzanie EDID sygnałów, co sprawdza się podczas obsługi urządzeń o różnych wejściowych i wyjściowych rozdzielczościach. Program umożliwia również aktualizację oprogramowania systemowego, ustawienia różnych sposobów zarządzania EDID i wybór metod przesyłania informacji od różnych wyświetlaczy na wejścia.

HDM B44 posiada dodatkowe 4 kanały wyjściowe audio - do wyboru otrzymujemy wyjście cyfrowe koaksjalne i liniowe audio stereo mini jack 3,5mm. Sygnał audio możemy uzyskać jednocześnie przez HDMI, jak i wyjście cyfrowe oraz analogowe. W przeciwieństwie do wielu matryc starej generacji, kanały audio mogą działać niezależnie, nawet jeżeli na wyjściu HDMI nie będzie podłączony żaden odbiornik i nie nastąpi wymiana sygnału EDID. To wydawałoby się proste rozwiązanie znajdzie w praktyce wiele zastosowań i oszczędzi pracy projektantom instalacji AV. Dodatkowo, dzięki wsparciu HDCP bez problemu podłączymy do matrycy odtwarzacze typu Blue-Ray, set top box czy najpopularniejsze konsole do gier.

Przy różnych rozdzielczościach urządzeń wejściowych i wyjściowych matryca oferuje pełne zarządzenie ustawieniami EDID przy sterowaniu przez TCP/IP dzięki załączonemu oprogramowaniu. Dodatkowo otrzymujemy możliwość komunikacji z urządzeniem przez port RS232, zaś przełączanie pomiędzy źródłami możemy w prosty sposób realizować również dzięki dołączonemu pilotowi IR oraz z panelu przedniego.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto