A A A

Przełomowe technologie na konferencji AMD Next Horizon

8 listopada 2018, 12:00
W trakcie konferencji Next Horizon, która odbywała się w San Francisco, firma AMD pokazała technologie będące kamieniem milowym w rozwoju centrów danych.
Przełomowe technologie na konferencji AMD Next Horizon

Najważniejsze osoby w firmie pojawiły się na scenie, by pokazać jak rośnie znaczenie AMD na 29-miliardowym rynku. Podczas konferencji zaprezentowano produkty, które pozwolą pogłębić zmiany rozpoczęte bez mała pół roku temu przez wprowadzenie nowej platformy AMD EPYC oraz rozwiązań z rodziny Radeon Instinct wspartych otwartą platformą programistyczną ROCm.

Oto najważniejsze informacje z konferencji:

- Ogłoszono, że Amazon Web Services, największy dostawca usług w chmurze, wprowadził 3 nowe instancje na bazie procesorów AMD EPYC;

- Miała miejsce premiera 7-nanometrowych akceleratorów obliczeniowych AMD Radeon Instinct MI60 i MI50 („Vega 20");
- Przedstawiono pierwsze szczegóły rdzeni „Zen 2" oraz modularnej budowy procesorów następnej generacji;

- Ujawniono nową charakterystykę budowy następnej generacji procesorów EPYC („Rome"), które będą bazować na 7-nanometrowych rdzeniach „Zen 2";

- Po raz pierwszy zademonstrowano sam procesor „Rome" wraz z działającym systemem zawierającym procesor „Rome" i akcelerator Radeon Instinct MI60, a także uruchomiono wymagający obliczeniowo test, który pokazał, jak ten jeden procesor samodzielnie pokonuje zestaw dwóch najwydajniejszych obecnie procesorów obecnej generacji konkurencji - Intel Xeon 8180M.

Nagranie całej konferencji dostępne jest już na kanale AMD na YouTube:


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto