A A A

Przestępcy upodobali sobie Telegram

20 stycznia 2022, 10:00
Na Telegramie handlują danymi kont i kart płatniczych.
Przestępcy upodobali sobie Telegram

Telegram popularniejszy wśród przestępców niż darknet?

Komunikator Telegram stał się bazarem, na którym przestępcy sprzedają wykradzione dane kart płatniczych oraz kont w serwisach finansowych typu PayPal czy Western Union. Można tam także znaleźć kanały poświęcone sprzedaży tożsamości, danych uwierzytelniających i wielu innych poufnych informacji.

Telegram jest darmową usługą przesyłania krótkich wiadomości, w pełni szyfrowaną i liczącą obecnie około 500 mln użytkowników. Konto w aplikacji jest powiązane z numerem telefonu, jeżeli jednak ktoś skorzysta z karty SIM zarejestrowanej na fałszywe dane, to będzie w dużym stopniu anonimowy.

Dlaczego przestępcy polubili Telegram?

Chociaż aplikacja nie działa w mrocznej części sieci, to zdobyła popularność wśród przestępców dzięki liberalnemu podejściu administratorów do nielegalnych praktyk. Komunikator zdecydowanie reaguje tylko na treści ekstremistyczne lub terrorystyczne.

Założenie konta na Telegramie jest o wiele łatwiejsze niż założenie ukrytej strony WWW w darknecie. Przestępcza działalność na Telegramie oznacza też możliwość łatwego docierania do potencjalnych klientów.

fot. Elf-Moondance – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto