A A A

Przesunięcia w Intelu

27 lipca 2020, 16:25
Zapowiadane produkty Intela ukażą się później, niż planowano.
Przesunięcia w Intelu

Sprawozdanie finansowe Intela za 2. kwartał br. zawierały kilka dodatkowych interesujących informacji.

Intel opóźni wprowadzenie kilku ważnych produktów do swojego portfolio. Przede wszystkim pierwsze dekstopowe procesory wykonane w procesie litografii 10 nm – Alder Lake – ukażą się dopiero w 2. połowie 2021 r.

Firma potwierdziła, że wydajność trzeciej iteracji litografii 10 nm (10 nm++) pozwoli na zastosowanie procesorów w komputerach stacjonarnych. Alder Lake będą następcą układów Rocket Lake 11. generacji. Te ukażą się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

 

We wrześniu Tiger Lake

W najbliższym czasie firma musi więc bazować na litografii 10 nm i na razie zajmie się produkcją takich CPU. Najbliższa premiera ma być 2 września br. Wtedy Intel pokaże układy Tiger Lake. Były one zapowiadane już w trakcie styczniowych targów CES 2020.

 

Litografia 7 nm później

Jak podała firma, jej osiągnięcia w litografii 7 nm są dziś na etapie, który planowano osiągnąć 12 miesięcy temu. Wszystko to za sprawą już wykrytego błędu. Nowe procesory 7 nm mogą się pojawić pod koniec roku 2022, prawdopodobnie jednak będzie to dopiero początek 2023 r.

fot. Morning Brew – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto