A A A

Przeszukanie biur Telekomunikacji Polskiej

30 października 2008, 12:23
Przeszukanie biur Telekomunikacji Polskiej

Do siedziby Telekomunikacji Polskiej wkroczyli kilka dni temu przedstawiciele unijnego Generalnego Dyrektoriatu ds. Konkurencji, polskiej prokuratury oraz urzędu antymonopolowego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zabezpieczono dokumenty oraz pliki z komputerów niektórych pracowników, wśród nich dyrektora do spraw regulacji Macieja Rogalskiego.

Przeszukanie przeprowadzono w związku z podejrzeniem naruszenia art. 82 unijnego traktatu o nadużywaniu dominującej pozycji na rynku. TP oraz należący do niej PTK Centertel (operator sieci Orange) miały ustalać dumpingowe ceny (sprzedawać usługi poniżej kosztów) dostępu do internetu, czym działały na szkodę innych dostawców internetu. O zastrzeżeniach co do cen informowały UKE Polska Telefonia Cyfrowa i Netia.

Komisja Europejska prowadziła już podobne postępowanie przeciwko francuskiemu właścicielowi TP - France Telecom, któremu dowiedziono naruszenie konkurencji. Oczywiście przeszukanie biur TP niczego nie dowodzi. Operator nie ustosunkował się jeszcze do informacji na temat przeszukań.

Źródło: Rzeczpospolita


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto