A A A

Przez pandemię dzieci więcej korzystają z telefonów

26 maja 2020, 08:10
70% młodych ludzi w czasach izolacji społecznej sięgnęło po nową aplikację.
Przez pandemię dzieci więcej korzystają z telefonów

Zachowania dzieci pod lupą badaczy

Wyniki ostatniej ankiety (Screen Time and Kids) przygotowanej przez firmę HghSpeedInternet.com pokazują, że społeczna kwarantanna przyczyniła się do częstszego korzystania z telefonów.

Ankieta koncentrowała się na amerykańskich dzieciach i nastolatkach. Wynika z niego, że 57% przebadanych od momentu wprowadzenia restrykcji spędza przed ekranem telefonu co najmniej godzinę więcej dziennie. 30% stwierdziło, że najczęściej ogląda na nim programy telewizyjne i filmy. 70% natomiast zainstalowało nową aplikację, np. grę, żeby zapełnić czas spędzany w domu.

 

Do czego dzieci wykorzystują telefon?

Z wcześniejszego badania, przeprowadzonego w 2019 r., wynika, że aż 54% dzieci w wieku 8–12 lat wykorzystuje swój smartfon do oglądania telewizji, a 33% do grania. Nastolatkowie (13–18 lat) również najczęściej oglądają na telefonie programy telewizyjne (39%), ale też przeglądają witryny internetowe i media społecznościowe (24%).

Eksperci zaznaczają jednak, że fakt spędzania takiej ilości czasu przed ekranem nie musi oznaczać, ze jest to czas stracony. Stworzono bowiem bardzo dużo aplikacji edukacyjnych, np. do nauki kolorów i liter lub liczenia.

fot. Mircealancu – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto