A A A

Putin chce czyścić rosyjski internet

31 stycznia 2022, 07:15
W trosce o młodzież władze Rosji chcą wprowadzić „rejestr toksycznych treści".
Putin chce czyścić rosyjski internet

Ban na niewłaściwe treści

Agencja Reutera poinformowała, że prezydent Rosji Władimir Putin planuje wprowadzić nowy system zakazujący „niewłaściwych" treści internetowych. Program ten, opisany na kremlowskiej stronie internetowej, ma być „rejestrem toksycznych treści", który miałby służyć „ochronie nieletnich". O jakich treściach konkretnie mowa – na razie nie podano.

Putin chce rozprawić się z informacjami w sieci, obwiniając internet o korumpowanie młodzieży i podsycanie ulicznych protestów swoich politycznych przeciwników.

W zeszłym roku Rosja zwiększyła presję na zagraniczne firmy technologiczne (Google'a i Metę), nakładając na nie olbrzymie kary (Google musi zapłacić 100 milionów dolarów grzywny) za nieusunięcie treści, które rosyjski rząd uważa za nielegalne.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto