A A A

Pytania do gigantów

24 października 2021, 08:00
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe klientów.
Pytania do gigantów

Bezpieczeństwo i konkurencja

Chodzi głównie o Amazona, Facebooka i Google'a, do których CPFB wyśle pisma z pytaniami w tej sprawie. Uzyskane odpowiedzi mają pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa użytkowników serwisów oraz – pośrednio – poprawić konkurencję w dziedzinie usług finansowych.

Pytania zostaną przesłanetuż po objęciu stanowiska dyrektora biura przez Rohita Choprę, byłego demokratycznego komisarza w Federalnej Komisji Handlu. Zyskał on opinię osoby twardo broniącej praw konsumentów.

Zwiększenie konkurencji w sektorze bankowych usług dla klientów indywidualnych poprzez łatwiejszy dostęp do informacji finansowych, w tym pobierania przez zewnętrzne firmy danych o saldach rachunków, płatnościach, transakcjach i inwestycjach, jest jednym z priorytetów politycznych Demokratów.

Taka koncepcja jest określana mianem „otwartej bankowości" i może ułatwić zmianę usługodawcy (na przykład banku); po raz pierwszy została zaproponowana jeszcze podczas kadencji Donalda Trumpa.

Oczekuje się, że Chopra przyśpieszy proces wdrażania tej idei, w czym mają pomóc odpowiedzi udzielone przez firmy technologiczne.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto