A A A

Qualcomm zapowiada Snapdragona 888 Plus

29 czerwca 2021, 08:00
Nowy układ firmy Qualcomm trafi do topowych modeli smartfonów.
Qualcomm zapowiada Snapdragona 888 Plus

Lepszy wariant 888

Podczas targów MWC 2021 w Barcelonie zapowiedziano Snapdragona 888 Plus. Najważniejszą cechą nowego układu firmy Qualcomm jest częstotliwość taktowanie rdzenia Cortex X1 – wynosi ona 2,996 GHz (w przypadku Snapdragona 888 w podstawowej wersji było to 2,84 GHz). Chip wyposażony będzie w jednostkę sztucznej inteligencji szóstej generacji o wydajności do 32 TOPS (bilionów operacji na sekundę), co oznacza 20-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednikiem (ten poszczycić mógł się „jedynie" 26 TOPS-ami).

Niestety, wygląda na to, że to jedyne zmiany, które są związane ze oznaczeniem „Plus". Ulepszony model 888 zaoferuje znany dobrze z poprzednika układ graficzny Adreno 660, system Spectra 580 ISP oraz technologię FastConnect 6900. Procesor jest zgodny ze standardami Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2 oraz obsłuży ekrany QHD z odświeżaniem 144 Hz.

 

Tylko we flagowcach

Wiadomo już, że Snapdragon 888 Plus pojawi się w nadchodzącym smartfonie Asusa z serii ROG. Trafi też do flagowej serii Honora, Magic 3. Wiadomo ponadto o planach Motoroli, Xiaomi i Vivo, które zainteresowane są umieszczeniem we własnych telefonach układu Qualcomma; nie znamy jednak szczegółów dotyczących tych modeli.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto