A A A

Quantum Dot - to będzie nowa jakość LCD?

17 grudnia 2014, 07:00
LG podczas targów CES 2015 ma zamiar zaprezentować technologię, która polepszy jakość obrazu oferowanego w telewizorach LCD.
Quantum Dot - to będzie nowa jakość LCD?

Technologia Quantum Dot stosowana w ekranach LG zapewnia szeroką gamę kolorów, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyświetlania treści w standardzie 4K. Została ona stworzona z wykorzystaniem nanokryształów, których wielkość waha się od 2 do 10 nm. Każdy z nich emituje inny kolor - w zależności od swojej wielkości. Inżynierowie LG, nakładając na podświetlenie ekranu LCD warstwę Quantum Dot, sprawili, że wyświetlane barwy stały się jeszcze bliższe rzeczywistym, a ogólna jasność obrazu uległa zdecydowanej poprawie.

Dzięki punktom o mikroskopijnych rozmiarach, emitującym żywe kolory, technologia Quantum Dot jest w stanie po raz kolejny zwiększyć możliwości telewizorów LG 4K ULTRA HD z ekranami IPS. Odwzorowanie kolorów w matrycach IPS uległo aż 30-proc. poprawie w porównaniu z tradycyjną technologią LCD/LED.

Telewizory LG 4K ULTRA HD z technologią Quantum Dot stworzone zostały z materiałów bezpiecznych dla środowiska - nie zawierają kadmu i innych toksycznych metali ciężkich.

- Jeszcze żywsza i bardziej wyrazista reprodukcja kolorów dzięki technologii Quantum Dot potwierdza po raz kolejny niekwestionowaną pozycję marki LG jako lidera innowacji i jakości w segmencie telewizorów. Nowa linia telewizorów 4K ULTRA HD wyposażona w technologię Quantum Dot wraz z wielokrotnie nagradzanymi telewizorami OLED to największe osiągnięcia w dziedzinie jakości wyświetlanego obrazu. Jako LG jesteśmy dumni, że możemy dostarczać naszym klientom takie rozwiązania - powiedział W-kyu Lee, wiceprezes i szef działu telewizorów i monitorów LG Electronics Home Entertainment Company.

Prezentowana linia uzupełni ofertę telewizorów LG ULTRA HD i OLED firmy LG - będzie dostępna już w 2015 roku.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Mondralski
Mondralski
21 grudnia 2014, 14:52
Ładna Grafika Sprawia przyjemność. Tak dobrej jakośći kolory.. Żywe... jak w moim telefonie
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto