A A A

RIM zaprezentowało BlackBerry Torch

4 sierpnia 2010, 10:33
RIM zaprezentowało BlackBerry Torch

Na wczorajszej konferencji prasowej w Nowym Jorku, Research In Motion oraz operator komórkowy AT&T zaprezentowali nowy model terminala BlackBerry, który ma być "najlepszym urządzeniem tej marki w historii".

BlackBerry Torch to telefon ze sliderem, łączący w sobie ekran dotykowy oraz pełną klawiaturę QWERTY, znaną z wcześniejszych urządzeń RIM. Telefon, jako pierwszy, ma pracować pod kontrolą systemu BlackBerry OS 6, który trafi również na trzy starsze terminale producenta – 9700 Bold, 9650 Bold oraz Pearl 3G.

Producent podkreśla, że BlackBerry Torch jest skierowany zarówno do klientów bieznesowych, jak i zwykłych użytkowników, ceniących sobie funkcje multimedialne i społeczenościowe.

Nowy system operacyjny ma łączyć w sobie tradycję z nowoczesnością, tak by dotychczasowi klienci nie musieli uczyć się obsługi telefonu od nowa. Duży nacisk położono w nim na sprawne wyszukiwanie elementów oraz dopracowanie przeglądarki internetowej, która doczekała się nowego silnika. System ma również pozwalać na synchronizację muzyki poprzez sieć bezprzewodową.

Premiera nowego telefonu będzie miała miejsce 12 sierpnia. Początkowo urządzenie będzie dostępne tylko w amerykańskiej sieci AT&T. Później trafić ma również do brytyjskiej sieci Vodafone. Cena BlackBerry Torch w dwuletnim abonamencie wyniesie 199 dolarów.

Poniżej przedstawiamy specyfikację urządzenia:
- wyświetlacz dotykowy 3,2 cala o rozdzielczości 480 na 360 pikseli z wysuwaną klawiaturą QWERTY
- system BlackBerry OS 6
- pamięć 512 MB RAM, 512 MB Flash + 4GB Flash + 4GB MicroSD
- bateria 1300 mAHr, pozwalająca na 5,5 godziny rozmów lub 17 dni czasu czuwania
- Bluetooth 2.1 z A2DP
- łączność Wi-Fi 802.11b/g/n
- obsługa sieci 3G
- wyjście słuchawkowe 3,5 mm


PC Format
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Wodoodporny aparat Ricoh WG
22 lutego 2019
Ricoh wprowadza do sprzedaży nowy wodoodporny aparat cyfrowy z serii WG. Premierowy model, dzięki zastosowaniu nowoczesnej matrycy CMOS 20 Mpix...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto