A A A

RTX 3000 wkrótce w laptopach?

27 października 2020, 12:30
Pojawiły się przecieki na temat mobilnych wersji nowych GPU Nvidii.
RTX 3000 wkrótce w laptopach?

Laptopy z układem RTX 3000

Choć Nvidia boryka się ze sporymi problemami wynikającymi z niskiej dostępności stacjonarnych wersji nowych GPU, powoli pojawiają się informacje o laptopach wyposażonych w mobilne wersje RTX3000.

W przeciekach wspomina się na razie o 4 modelach: 3080 Max-Q, 3070 Max-Q oraz 3060 Max-P/Max-Q. W nowych laptopach mają towarzyszyć im procesory z serii Intel Comet Lake-H. Karty będą bazować na rdzeniu GA104, znanym ze stacjonarnego RTX 3070, prawdopodobnie nie doczekamy się jednak modelu z lepszym rdzeniem GA102.

 

W dwóch odmianach

Dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana, powinna jednak być dość zbliżona do wariantów pecetowych. Ciekawą sprawą są też dopiski Q oraz P. Nowością jest zwłaszcza ten drugi, sugerujący, że model stawia na wydajność kosztem energooszczędności.

Seria Q będzie z kolei cechować się mniejszym zapotrzebowaniem na energię, ale zaoferuje w efekcie gorszą wydajność. Choć pierwsze laptopy z nowymi RTX-ami już powoli powstają, na ich zapowiedź będziemy musieli poczekać najprawdopodobniej aż do targów CES 2021.

fot. Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Startuje Amazon.pl
27 stycznia 2021
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto