A A A

RTX 3050 Ti wspomniany na stronie Asusa

8 marca 2021, 15:10
Wygląda na to, że nadchodzi kolejna karta Nvidii.
RTX 3050 Ti wspomniany na stronie Asusa

Tańszy RTX

Po względnym opanowaniu problemów z dostępnością Nvidia stopniowo poszerza swoje portfolio kart graficznych. Wygląda na to, że kolejnym modelem ma być RTX 3050 Ti. Informacja o tym GPU pojawiła się przedwcześnie na stronie Asusa, gdzie był wymieniony w konfiguracji jednego z laptopów.

 

Krok w stronę lepszych cen

Firma niestety nie podała dokładnej specyfikacji karty. Ze strony Asusa dowiedzieliśmy się tylko, że GPU będzie mieć 4 GB pamięci VRAM GDDR6 i 128-bitową szynę danych (pozostałe RTX 3000 mają magistralę 192- i 256-bitową).

Specyfikacja dotyczy wersji mobilnej karty, aczkolwiek z jej zapowiedzią powinien wiązać się też debiut edycji stacjonarnej. Nowa jednostka budzi nieco wątpliwości biorąc pod uwagę dość skromną z punktu widzenia graczy ilość pamięci. Z drugiej strony komputery z tym GPU będą prawdopodobnie od zaprezentowanych już RTXów zauważalnie tańsze.

fot. Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto