A A A

Radeon FreeSync na konsolach Xbox One S i Xbox One X

14 marca 2018, 07:40
Rozbieżności w częstotliwości odświeżania i wysokie opóźnienia mogą zrujnować zabawę przy grze. Chcąc skończyć z nierówną rozgrywką na konsolach firmy AMD i Microsoft ogłosiły wprowadzenie obsługi technologii Radeon FreeSync do konsol Xbox One S i Xbox One X.
Radeon FreeSync na konsolach Xbox One S i Xbox One X

To najbardziej rozpowszechnione spośród rozwiązań służących poprawie płynności i wyeliminowaniu błędów w animacji jest już dostępne dla milionów użytkowników konsol Xbox One na całym świecie.

Odkąd 3 lata temu firma AMD wprowadziła technologię FreeSync na rynek, rozwiązanie to stało się dominującym wyborem graczy oczekujących rozgrywki bez zacięć. Oto jak korzysta się na technologii FreeSync:

  • Koniec z niedoskonałościami animacji: technologia FreeSync synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z częstotliwością generowania klatek przez układ graficzny Radeon, dzięki czemu eliminuje błędy w wyświetlaniu, takie jak rozrywanie obrazu, zwiększone opóźnienie reakcji czy zacięcia animacji.
  • Otwarty ekosystem, większy wybór: liczba zgodnych z FreeSync wyświetlaczy jest ponad dwa razy większa niż droższego konkurencyjnego rozwiązania, co wynika z faktu polegania na otwartych standardach i przekłada się na ponad 240 modeli obsługujących FreeSync ekranów produkowanych przez ponad 20 firm.
  • Rozgrywka w jakości HDR przy minimalnych opóźnieniach: zapowiedziana w zeszłym roku technologia FreeSync 2 wprowadza niskie opóźnienia do rozgrywki z obrazem o wysokim kontraście, znakomitej czerni i szerokim gamucie kolorów, czyli do grania w HDR. Dzięki temu pozbawiona zacięć rozgrywka łączy się z grami obsługującymi HDR działając od razu na zasadzie „plug-and-play".

Gracze mogą uruchomić technologię FreeSync w menu konsoli po podłączeniu przez HDMI zgodnego z tą technologią wyświetlacza.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto