A A A

Radeon HD 6970 z pakietem 2 wentylatorów od Sapphire

3 listopada 2011, 13:05
Radeon HD 6970 z pakietem 2 wentylatorów od Sapphire

Marka Sapphire przedstawiła nową wersję Radeona HD 6970, wyposażonego w dwa ciche wentylatory.

Sapphire Radeon HD 6970 2GB Dual Fan, to najszybszy jednordzeniowy układ oferowany obecnie przez AMD, wyposażony dodatkowo w dwa 90-milimetrowe wentylatory. Jak twierdzi producent, dzięki zastosowaniu specjalnych, cienkich łopatek udało się zmniejszyć o 10% liczbę obrotów przy zachowaniu identycznego przepływu powietrza.

Dwa BIOS-y w przypadku tej karty pełnią, obok standardowej zabezpieczającej, funkcję z której będą zadowoleni użytkownicy podkręcający swoje karty graficzne. Po przełączeniu na drugi BIOS wzrasta napięcie zasilające rdzeń do 1,2 V oraz prędkość obrotowa wentylatorów zwiększa się z 25 do 50%. Daje to duże pole do manewru overclockerom, którzy nie muszą już ręcznie zmieniać tych parametrów.

Sama karta została wyposażona w dwa złącza DVI-D, jedno HDMI oraz dwa mini DisplayPort. W pudełku znajdują się przejściówki DVI -> D-sub, HDMI -> DVI oraz miniDP -> DisplayPort. Z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i dwoma mini-DP SAPPHIRE Radeon HD 6970 Dual Fan pozwala na podłączenie różnych konfiguracji Eyefinity liczących do czterech monitorów włącznie.

Producent zapewnia, że zunifikowane procesory strumieniowe można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do aplikacji, które wykorzystują nowoczesne GPU, jak np. transkodowanie wideo czy zaawansowane obliczenia OpenCL. Radeon HD 6970 dekoduje również sygnał H.264, odciążając procesor w czasie oglądania filmu, również tego na YouTube HD. Karta wyposażona została też w złącze HDMI 1.4a, dzięki czemu obsługuje też Blu-ray 3D.

Sugerowana cena detaliczna brutto dla końcowego odbiorcy wynosi 1500 złotych. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto