A A A

Radeon Instinct - era inteligentnych maszyn

13 grudnia 2016, 11:10
AMD ujawniła dziś swoją strategię, która przyspieszy nadejście ery inteligentnych maszyn w dziedzinie serwerów za sprawą wprowadzenia nowego pakietu sprzętu i otwartego oprogramowania. Akceleratory Radeon Instinct mają zaoferować organizacjom potężne rozwiązania bazujące na układach graficznych, które posłużą do głębokiego uczenia się i wnioskowania.
Radeon Instinct  - era inteligentnych maszyn

Wraz z nowym sprzętem AMD zapowiedziało MIOpen, czyli uwolnioną i otwartą bibliotekę dla akceleratorów graficznych, którą stworzono jako podstawę do dalszej ewolucji zadań powierzanych inteligencji maszynowej oraz nowym, zoptymalizowanym do głębokiego uczenia strukturom programowym w ramach inicjatywy AMD ROCm.

Radeon Instinct powstał po to, żeby pomóc uczynić milowy krok w rozwoju inteligentnych maszyn za sprawą połączenia wysokowydajnych akceleratorów graficznych i uwolnionego, otwartego oprogramowania MIOpen oraz ROCm. - powiedziała prezes i dyrektor generalna AMD, Dr Lisa Su. - Połączenie naszych technologii do super wydajnego przetwarzania i grafiki oraz solidnego, multi-generacyjnego planu dla nowych produktów czyni z nas jedyną firmę, która jest w stanie sprostać szerokim oczekiwaniom branży centrów danych i może upowszechnić inteligencję maszynową."

Akceleratory Radeon Instinct są wyposażone w pasywne chłodzenie, sprzętową technologię wirtualizacji AMD MultiGPU (MxGPU) zgodną ze standardem SR-IOV (Single Root I/O Virtualization) i 64-bitowe adresowanie poprzez PCIe wraz z obsługą technologii Large Base Address Register (BAR) dla wsparcia usługi P2P dla konfiguracji złożonych z wielu kart graficznych.

Akceleratory Radeon Instinct zostały zaprojektowane do wielu zastosowań w ramach inteligentnych maszyn:

· Karta Radeon Instinct MI6 bazuje na układach graficznych z rodziny Polaris i wykorzystuje pasywne chłodzenie oferując przy tym szczytową moc na poziomie 5,7 TeraFlopsów w obliczeniach FP16 przy 150 W poboru energii przez kartę z 16 GB pamięci

· Karta Radeon Instinct MI8 wykorzystuje wysokowydajny układ graficzny „Fiji" Nano i stanowi mało-formatowe rozwiązanie dla superkomputerów o szczytowej mocy na poziomie 8,2 TeraFlopsów w obliczeniach FP16 przy poborze energii niższym niż 175 W oraz 4 GB pamięci HBM (High Bandwidth Memory).

· Karta Radeon Instinct MI25 wykorzysta następnej generacji układ z rodziny Vega i jest przewidziana do głębokiego uczenia maszynowego.

Sprzęt z serii Radeon Instinct napędza szereg otwartych rozwiązań:

· Akcelerowana graficznie biblioteka MIOpen: to otwarte rozwiązanie mające na celu pomóc w implementacji algorytmów inteligentnej maszyny, które zostanie udostępnione w 1 kwartale 2017 roku i będzie pomocne szczególnie w standardowych zastosowaniach, jak splot, łączenie, funkcje aktywacyjne, normalizacja i formatowanie tensorów

· Platforma ROCm została ponadto teraz zoptymalizowana do akceleracji popularnych frameworków służących do implementacji głębokiego uczenia, w tym Caffe, Torch 7 i Tensorflow. Dzięki temu programiści mogą się skupić na uczeniu sieci neuronowych zamiast na niskopoziomowej optymalizacji wydajności. ROCm ma służyć za podstawę do rozwiązywania problemów typowych dla inteligencji maszynowej z wykorzystaniem kompilatorów dla linearnych obliczeń algebraicznych, tensorów, otwartych kompilatorów i środowisk uruchomieniowych dla języków.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto