A A A

Radeon Instinct - era inteligentnych maszyn

13 grudnia 2016, 11:10
AMD ujawniła dziś swoją strategię, która przyspieszy nadejście ery inteligentnych maszyn w dziedzinie serwerów za sprawą wprowadzenia nowego pakietu sprzętu i otwartego oprogramowania. Akceleratory Radeon Instinct mają zaoferować organizacjom potężne rozwiązania bazujące na układach graficznych, które posłużą do głębokiego uczenia się i wnioskowania.
Radeon Instinct  - era inteligentnych maszyn

Wraz z nowym sprzętem AMD zapowiedziało MIOpen, czyli uwolnioną i otwartą bibliotekę dla akceleratorów graficznych, którą stworzono jako podstawę do dalszej ewolucji zadań powierzanych inteligencji maszynowej oraz nowym, zoptymalizowanym do głębokiego uczenia strukturom programowym w ramach inicjatywy AMD ROCm.

Radeon Instinct powstał po to, żeby pomóc uczynić milowy krok w rozwoju inteligentnych maszyn za sprawą połączenia wysokowydajnych akceleratorów graficznych i uwolnionego, otwartego oprogramowania MIOpen oraz ROCm. - powiedziała prezes i dyrektor generalna AMD, Dr Lisa Su. - Połączenie naszych technologii do super wydajnego przetwarzania i grafiki oraz solidnego, multi-generacyjnego planu dla nowych produktów czyni z nas jedyną firmę, która jest w stanie sprostać szerokim oczekiwaniom branży centrów danych i może upowszechnić inteligencję maszynową."

Akceleratory Radeon Instinct są wyposażone w pasywne chłodzenie, sprzętową technologię wirtualizacji AMD MultiGPU (MxGPU) zgodną ze standardem SR-IOV (Single Root I/O Virtualization) i 64-bitowe adresowanie poprzez PCIe wraz z obsługą technologii Large Base Address Register (BAR) dla wsparcia usługi P2P dla konfiguracji złożonych z wielu kart graficznych.

Akceleratory Radeon Instinct zostały zaprojektowane do wielu zastosowań w ramach inteligentnych maszyn:

· Karta Radeon Instinct MI6 bazuje na układach graficznych z rodziny Polaris i wykorzystuje pasywne chłodzenie oferując przy tym szczytową moc na poziomie 5,7 TeraFlopsów w obliczeniach FP16 przy 150 W poboru energii przez kartę z 16 GB pamięci

· Karta Radeon Instinct MI8 wykorzystuje wysokowydajny układ graficzny „Fiji" Nano i stanowi mało-formatowe rozwiązanie dla superkomputerów o szczytowej mocy na poziomie 8,2 TeraFlopsów w obliczeniach FP16 przy poborze energii niższym niż 175 W oraz 4 GB pamięci HBM (High Bandwidth Memory).

· Karta Radeon Instinct MI25 wykorzysta następnej generacji układ z rodziny Vega i jest przewidziana do głębokiego uczenia maszynowego.

Sprzęt z serii Radeon Instinct napędza szereg otwartych rozwiązań:

· Akcelerowana graficznie biblioteka MIOpen: to otwarte rozwiązanie mające na celu pomóc w implementacji algorytmów inteligentnej maszyny, które zostanie udostępnione w 1 kwartale 2017 roku i będzie pomocne szczególnie w standardowych zastosowaniach, jak splot, łączenie, funkcje aktywacyjne, normalizacja i formatowanie tensorów

· Platforma ROCm została ponadto teraz zoptymalizowana do akceleracji popularnych frameworków służących do implementacji głębokiego uczenia, w tym Caffe, Torch 7 i Tensorflow. Dzięki temu programiści mogą się skupić na uczeniu sieci neuronowych zamiast na niskopoziomowej optymalizacji wydajności. ROCm ma służyć za podstawę do rozwiązywania problemów typowych dla inteligencji maszynowej z wykorzystaniem kompilatorów dla linearnych obliczeń algebraicznych, tensorów, otwartych kompilatorów i środowisk uruchomieniowych dla języków.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto