A A A

Radeon Pro WX 8200 – wydajna karta dla profesjonalistów

16 sierpnia 2018, 12:00
Firma AMD ogłosiła wprowadzenie kart graficznych AMD Radeon Pro WX 8200, które stanowią najwydajniejszą opcję poniżej 1000 USD do realizowanej w czasie rzeczywistym wizualizacji, wirtualnej rzeczywistości (VR) i fotorealistycznego renderingu.
Radeon Pro WX 8200 – wydajna karta dla profesjonalistów

Nowa karta graficzna AMD Radeon Pro WX 8200 pozwala profesjonalistom bez wysiłku akcelerować proces projektowania i renderingu. To idealny produkt do projektowania i produkcji, a także zadań w dziedzinie multimediów i AEC (architecture, engineering and construction - architektura, inżynieria i konstrukcja) na każdym etapie rozwoju produktu.

Radeon Pro WX 8200 bazuje na architekturze „Vega" i 14-nanometrowym procesie produkcji FinFET oferując wydajność potrzebną do pracy z dużymi i złożonymi modelami na przestrzeni całego procesu wizualizacji projektu. Wraz z certyfikatami, jakich przyznanie jest planowane dla najbardziej popularnych aplikacji, w tym m.in. Adobe CC, Dassault Systemes SOLIDWORKS, Autodesk 3ds Max, Revit, karta Radeon Pro WX 8200 jest idealnym rozwiązaniem do zadań takich jak VR, rendering w oparciu o prawa fizyki i realizowana w czasie rzeczywistym wizualizacja.

Zaawansowany zestaw funkcji

Karta wyposażona jest w zaawansowane funkcje i technologie zaprojektowane pod kątem wymagań profesjonalistów, takie jak:

- High Bandwidth Cache Controller (HBCC): ten supernowoczesny podsystem pamięci w karcie Radeon Pro WX 8200 eliminuje ograniczenia objętościowe typowe dla tradycyjnej pamięci, co pozwala twórcom i projektantom pracować na znacznie większych i bardziej szczegółowych modelach i plikach w czasie rzeczywistym.

- Enhanced Pixel Engine: ulepszony silnik graficzny w architekturze „Vega" pozwala twórcom tworzyć bardziej złożone światy bez obawy o ograniczenia ze strony układu graficznego i zwiększyć efektywność poprzez odpowiednie dozowanie instrukcji do pamięci podręcznej układu, aby ten mógł je przetwarzać równocześnie. Nowa technologia „shade once" służy do tego, żeby tylko widoczne w ostatecznej scenie piksele były cieniowane.

- Pamięć ECC (Error Correcting Code) : pozwala gwarantować dokładność obliczeń poprzez korygowanie każdego 1- czy 2-bitowego błędu, jakie pojawiają się w wyniku naturalnego promieniowania otoczenia.

Ponadto urządzenie wyposażono w dedykowany AMD Secure Processor , który wyodrębnia bezpieczną enklawę w układzie graficznym. Wrażliwe dane są przetwarzane na tym koprocesorze, aby zabezpieczyć proces obliczeniowy i przechowywanie ich wraz z zaufanymi aplikacjami. Chroni on ponadto integralność i poufność kluczowych zasobów, takich jak interfejs użytkownika i zasoby dostawcy usług.

Karty graficzne Radeon Pro WX 8200 będą dostępne w przedsprzedaży od 13 sierpnia, a ich dostępność jest zaplanowana na początek września z sugerowaną ceną na poziomie 999 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto