A A A

Radeon VII - 7-nanometrowa karta graficzna

8 lutego 2019, 06:15
Firma AMD ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie 7-nanometrowej konsumenckiej karty graficznej – Radeon VII. Sprzęt ma zapewnić wydajność w najnowszych tytułach gier AAA, eSporcie i VR, a także w wymagających aplikacjach do renderingu 3D i wideo oraz innych zadań obliczeniowych nowej generacji.
Radeon VII - 7-nanometrowa karta graficzna

Skonstruowana w oparciu o ulepszoną, drugą generację architektury Vega karta Radeon VII zapewnia dwukrotnie więcej pamięci i 2,1-krotnie większą przepustowość pamięci w porównaniu do układów Radeon RX Vega 64, dzięki czemu umożliwia granie z maksymalnymi ustawieniami z ekstremalną liczbą klatek na sekundę w najwyższych rozdzielczościach.

Jak twierdzi producent, oferuje rozgrywkę z wysoką częstotliwością odświeżania w trybie HDR na obsługujących to wyświetlaczach o rozdzielczości nawet 4K, a przy tym akceleruje działanie następnej generacji aplikacji do obróbki wizualnej renderując obraz nawet w 8K.

Radeon VII - cechy szczególne:

• 60 jednostek obliczeniowych (3840 procesorów strumieniowych) działających z taktowaniem osiągającym nawet 1750 MHz

• 16 GB pamięci HBM2 o przepustowości 1 TB/s i 4096-bitowym interfejsie umożliwia korzystanie z tekstur o ultra-wysokiej rozdzielczości

• Wydajność w trybach DirectX 12 i Vulkan, która przekłada się na o 35% i 42% wyższą wydajność w odpowiednio Battlefield V i Strange Brigade względem karty Radeon RX Vega 64.

• Moc do wymagających renderingu 3D, edycji wideo i następnej generacji zadań obliczeniowych, która przekłada się na o 27% wyższą wydajność w programie Blender, o 27% wyższą w DaVinci Resolve 15 i aż o 62% wyższą w teście LuxMark w porównaniu z kartą Radeon RX Vega 64.

• Zgodność z największym ekosystemem adaptacyjnej technologii synchronizacji ekranu w czasie gry - Radeon FreeSync to ponad 550 modeli wyświetlaczy, które w połączeniu z kartą Radeon zapewniają płynną, pozbawioną zacięć rozgrywkę w każdym przedziale cenowym. Technologia Radeon FreeSync 2 HDR oferuje nawet dwukrotnie lepszą jasność i rozpiętość kolorów w porównaniu z sRGB.

Karta graficzna Radeon VII jest od teraz dostępna na stronie AMD w cenie 699 USD.

Za sprawą trwającej promocji „Raise the Game Fully Loaded" osoby, które zakupią kartę Radeon VII lub komputer w nią wyposażony, otrzymają bezpłatnie pełne wersje PC „Resident Evil 2", „Devil May Cry 5" i „The Division 2",

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: AMD, Radeon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Jadwiga Szlanda
12 lutego 2019, 09:35
POLECAM!!!
avatar
Mateusz Ceglak
11 lutego 2019, 18:35
WARTO MIEĆ
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto