A A A

Radiohead tworzy własne archiwum internetowe

21 stycznia 2020, 15:30
Zespół otwiera się mocniej na społeczność – przygotował dla fanów ciekawy prezent.
Radiohead tworzy własne archiwum internetowe

Informacja ta powinna ucieszyć fanów kapeli Radiohead. Zespół ogłosił właśnie uruchomienie własnego archiwum internetowego pod nazwą Radiohead Public Library. Zbiór zawiera zarówno niepublikowane nigdy wcześniej nagrania (np. „Drill" z 1992 roku), jak i przeboje z koncertów.

Poza materiałami filmowymi znajdziemy też sporo archiwów dokumentujących powstanie każdej z dziewięciu płyt nagranych przez zespół. Serwis umożliwia wpisanie się i stworzenie własnej „karty bibliotecznej" z kodem QR.

To niejedyny w ostatnim czasie krok Radiohead w kierunku lepszej promocji własnej twórczości w internecie. Pod koniec roku zespół zdecydował się również udostępnić wszystkie swoje albumy oficjalnie w serwisie Youtube. Wszystko to prawdopodobnie wynika z faktu, że prestiżowa lista Billboard 200 od jakiegoś czasu bierze pod uwagę również statystyki odtworzeń materiałów w tym serwisie.

fot. Radiohead Public Library


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto